Červenec 2010

Americký toy-foxteriér

9. července 2010 v 19:09 pejsci

Americký toy-foxteriér (American Toy Fox Terrier)

Americký toy-foxteriér je dobře rostlý pes s krásnými proporcemi a hladkou srstí. Je to živý, čilý a energií sršící pes, překrásný přítel a všemi oblíbený miláček. Pro ty, jenž milují droboučké psy, je nepostradatelným společníkem.
ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: American Toy Fox Terrier; čes.: Americký toy-foxteriér
PŮVOD:
Americký toy-foxteriér je známý také jako American Toy Terrier nebo jako Amertoy. Plemeno bylo vyšlechtěno v roce 1936 v USA. Jeho standard se datuje k roku 1876. Ve Spojených státech byl pečlivou selekcí chovu zmenšený. Díky křížení s Anglickým toy teriérem (Englisch Toy Terrier), Čivavou, (Chihuahua) a s Italským chrtem, má rafinovaně uhlazené rysy a mírnou povahu. Ve značné míře je zbaven chyb, obyčejně typických pro trpasličí plemena. Jeho původní využití bylo chytání krys. Plemeno je uznané UKC, NKC, NTFTA, AKC, APRI, ACR.
POPIS:
Americký toy-foxteriér má ocas ukotvený krátce a nošený vysoko. Oči má tmavé a okrouhlé. Uši má tvarované do písmene "V" a vztyčené. Stop odděluje klenutou lebku od malého úzkého čenichu. Srst má krátkou a silnou. Zbarvení je bílé s černo tříslovými nebo tříslovými značeními. Vyskytují se však i jiná zbarvení.
VÝŠKA:okolo 25 cm
VÁHA:
Americký toy-foxteriér váží v rozmezí 1,5 až 3 kg.
SRST:
Americký toy-foxteriér
CHARAKTER:
Americký toy-foxteriér je fyzicky malý, avšak robustnější pes, který si za všech okolností udržuje svoji vášeň pro život. Toto plemeno si myslí, že je velké. Je nepoddajný a houževnatý, bystrý a šťastný, avšak tvrdohlavý. Je zvědavý a aktivní, po celý svůj život si udržuje svého mladého ducha. Je inteligentní, milující, citlivý a milý. Je velmi ostražitý a pohotový, zvídavý a rychlý. Je to společenský pes, který nikdy nezapomene na svoje starodávné zvyky teriéra, a proto bude doma bojovat s myšmi a drobným domácím zvířectvem. Je to malý atletický pes, který velmi miluje hon. Je laskavý a velmi loajální. Toto plemeno je výjimečné svojí inteligencí a dobře vytrénovatelné. Někteří z nich jsou cvičeni k pomoci postiženým lidem. Americký toy-foxteriér prokázal, že je vynikajícím psem pro hluché lidi. Může být vycvičený k tomu, aby vzal svého lidského společníka ke zdrojům zvuků, jako je například telefon. K dětem je velice přátelský, nedoporučuje se však ke společnosti dětí, které by mu pro jeho drobounkou a křehkou velikost mohly ublížit. Tento malý pes s jistotou přináší úsměvy na tvářích všech, s nimiž se setká, a to především v důsledku jeho aktivnímu a mladému skotačení. Je velmi náchylný k nepřízni počasí, proto by měl při chladnějším počasí nosit teplý obleček a být chován pouze v domě či bytě.
Americký toy-foxteriér je energií sršící pes, překrásný přítel a všemi oblíbený miláček. Pro ty, jenž milují droboučké psy, je nepostradatelným společníkem.
PÉČE:
Americký toy-foxteriér je velmi aktivní pes, který velice pečuje o své psí potřeby. Na péči je nenáročný. Pravidelně češte a kartáčujte jeho srst, aby byla hladká.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Americký toy-foxteriér se průměrně dožívá 13 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Chytač krys.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.
Sekce - Teriér.

Americký bezsrstý teriér

9. července 2010 v 19:05 pejsci

Americký bezsrstý teriér (American Hairless Terrier)

Americký bezsrstý teriér je klenotem mezi naháči. Je inteligentní, ostražitě hravý a milující pes. Je velmi živý a zvídavý. Je to velmi laskavý pes, který je vynikajícím společníkem pro kohokoliv, zvláště pro postarší seniory.
ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Americký bezsrstý teriér; čes.: Americký bezsrstý teriér
PŮVOD:
Plemeno bylo vyšlechtěné v roce 1972 v Luisiane v USA, vznikla ze středního ret-teriéra. Plemeno není přiznané.
V roce 1972 se stala pozoruhodná věc. V jednom vrhu středně velkého Rat Terrier se narodila úplně bezsrstá fenka. Stala se oblíbeným mazlíčkem Willie a Edwina Scottových z Luisiany, z USA. Ti svého bezsrstého psa pojmenovali Josefína. Josefína ve svém prvním vrhu měla jen jediného bezsrstého pejska. Ve snaze mít v dalších vrzích další bezsrsté štěně však tento malý teriér selhal. Nakonec však ve věku devíti let své pokusy Josefína opatřila korunkou tím, že měla dvě bezsrstá štěňátka - fenku i pejska. Ti již dali základ k založení plemenného programu k vytvoření a stabilizování plemene. Scottovi pracovali pod vlivem a dozorem jejich genetika a zvěrolékaře. Své nové plemeno pojmenovali. V současné době se na šlechtění tohoto plemene dosud pracuje, a to především snahou o udržení teriérského temperamentu.
Plemeno je uznané UKC, NKC, AHTF, AHRTC, CKC, APRI, ACR.
POPIS:
Postavou je Americký bezsrstý teriér identický, jako středně velký Rat Terrier, ze kterého přímo pochází.
Americký bezsrstý teriér je svalnatý pes, s hlubokou hrudí, silnými rameny, pevným krkem a svalnatými končetinami. Ve střehu má uši nošené napjaté, říká se jim "netopýří". Ocas musí mít plně dlouhý. Kůže je růžová s šedými, černými, zlatými nebo červenými skvrnami. Bezsrsté plemeno vždy plodí úplně bezsrstá ětěňata. Bezsrstý s osrstěným při páření plodí proměnlivé jedince. Bezsrstá štěňata se rodí s trochou rozptýlených, chmýřovitých chlupů po celém těle.
VÝŠKA:
Americký bezsrstý teriér má v kohoutku v rozmezí 18 až 41 cm.
VÁHA:
Americký bezsrstý teriér váží v rozmezí 2,5 až 7 kg.
SRST:
Americký bezsrstý teriér je bezsrstým plemenem.
CHARAKTER:
Americký bezsrstý teriér je inteligentní, ostražitě hravý a milující pes. Je velmi živý a zvídavý. Je to velmi laskavý pes, který je vynikajícím společníkem pro kohokoliv, zvláště pro postarší seniory. K dětem jsou hodní.
Americký bezsrstý teriér je dosti teritoriální, tvrdohlavý a i k cizincům většinou přátelský. Jen výcvik z něho udělá hlídače. Nejsou dobrými plavci, jsou však silní a velice hraví. Temperament těchto psů je čistě teriérský. Je to živý, divoký a nebojácný pes, jeho srst mu však neposkytuje dostatečné ochranné krytí.
Americký bezsrstý teriér je vhodný pro držení v bytě. Doma jsou dosti aktivní a poslušní. Od té doby, co mají potní žlázy, tak pro vyrovnání jejich tělesné teploty z tlamy neslintají. V chladném počasí by však měli nosit teplý obleček.
Je to plemeno, které se těší z podnětných her a venkovního skotačení.
PÉČE:
Americký bezsrstý teriér potřebuje zvláštní péči. Doporučuje se chránit jak před úpalem slunečního žáru, tak ho držet v teple před chladným počasím. Měli by být koupaní jednou až třikrát týdně, dle požadavků majitele. Jejich drápky by měly být týdně stříhány. Pokud mají příliš suchou kůži, můžete je natřít emulzí bez lanolinu. Případné rány či škrábance na kůži jim ošetřete peroxidem vodíku nebo jiným antiseptickým prostředkem.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Americký bezsrstý teriér se průměrně dožívá 14 až 16 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společenský pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér

Alpský jezevčíkovitý brakýř

9. července 2010 v 18:56 pejsci

Alpský jezevčíkovitý brakýř (Alpine Dachsbracke)

Alpský jezevčíkovitý brakýř je talentovaný, bystrý, poslušný pes.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Alpine Dachsbracke, Alpenländische Dachsbracke
PŮVOD:
Plemeno bylo vyšlechtěno v Rakousku, v polovině 19.století, ve vysokohorských podmínkách,
pro hon a pronásledování laní, králíků, lišek. Toto mnoho profilové plemeno vzniklo na základě místních přiměřených lovů.
POPIS:
Je to robustní silný lovec se zkrácenými, nikoli však zkřivenými končetinami. Výška v kohoutku je 33 až 43 cm, váha 15 až 18 kg. Hlava je středních rozměrů, se širokou lebkou. Oči jsou oválné, s chytrým pohledem. Čenich nosu je černý. Uši středně dlouhé, visící. Srst užitečná, hustá a hrubá. Barva je rezavá (má jelení zbarvení), černě zbarvená a červená se začernáním na koncích chlupů. Bílé zbarvení je nežádoucí; čokoládové, černé nebo šedě-modré zbarvení znamená diskvalifikující známky.
VÝŠKA:
V kohoutku má 33 až 43 cm.
VÁHA:V rozmezí 15 až 18 kg.
SRST:
Hustá a hrubá.
CHARAKTER:Je to talentovaný, bystrý a poslušný pes,který nikdy nebyl jenom psem domácím.Drželi jej pouze skuteční honáci. Alpští honáci vysoce cenili smysluplnost a
profesionalitu tohoto psa. Vlněný porost psa dobře ochránil v jakémkoliv počasí
PÉČE:
Nepotřebuje zvláštní péči.
PLEMENO:
Lovecký pes.


Alpský jezevčíkovitý brakýř

Rachel Karen Green

9. července 2010 v 18:39 f.r.i.e.n.d.s.

                       Rachel Karen Green


Jméno: Rachel Karen Green
Rodiče: Otec - Leonard, Matka - Sandra
Sourozenci: Amy, Jill
Stav: Rozvedená
Děti: Emma
Záliby: Čtení módních časopisů.
Zaměstnání: dříve dělala servírku v kavárně Central Perk, později pracovala u módního guru Ralpha Laurena

Rachel se k partě přidala nejpozději. Vyhledala Moniku po letech, když utekla ze svatby se zubařem Berrym. Rachel prožila osobnostní proměnu, když se z nafoukané dcery bohatých rodičů stala úspěšnou pracující ženou. Přestože nikdy neměla nouzi o muže, její největší láskou se stal Ross, kterému porodila dceru.

Hříchy Rachelina mládí:
Rachel na střední škole střídala kluky jak na běžícím pásu. Na Moničině párty se spustila s jedním jen proto, že byla tak strašně nudná - i když měli karikaturistu!

Rachel si nechala na střední škole udělat plastiku nosu.

Rachel změnila na univerzitě obor, protože před fakultou psychologie se nikdy nedalo zaparkovat.

NA díkůvzdání udělala dezert s hovězím masem a hráškem +puding jamPhoebe Buffay

9. července 2010 v 18:09 f.r.i.e.n.d.s.

                               Phoebe Buffay


Jméno: Phoebe Buffay
Rodiče: Otec - Frank, Matka(vlastní) - Phoebe
Sourozenci: Ursula, Frank
Stav: podruhé vdaná za Mika, první manželství bylo s přistěhovalcem Duncanem, který byl gay a potřeboval zelenou kartu
Děti: -
Záliby: Předpovídání budoucnosti, skládání písniček
Práce: Masérka na volné noze

Phoebe byla vždycky tak trochu "cáklá", ale právě proto ji mají všichni tak rádi. Chvíli bydlela s Monikou a potom s Rachel. Byla až po uši zamilovaná do vědce Davida, který odjel do Minska. Po několika dalších neúspěšných vztazích se seznámila s Mikem, kterého si vzala za muže.

Hříchy Phoebeina mládí:
Phoebe žila v krabici s člověkem, který mluvil s vlastní rukou.

Phoebe si celý život přála růžové kolo. Když jí ho Ross koupil, tajně ho vodila po Manhattanu, protože se styděla přiznat, že neumí jezdit.

Phoebe se vyspala s Jasonem Hurleyem hodinu poté, co se rozešel s Monikou.

I když to nikdy nezaznělo úplně naplno, Phoebe několikrát absolvovala výslech na policii a má velmi zajímavý trestní rejstřík.

Phoebe jednou údajně bodla policistu, ale jen protože si začínal.

Phoebe nějaký čas žila v Praze.

Phoebeino alter ego je Regina Phalangeová.

NEchala se přejmenovat na princeznu Consuelu BAnanohemok  (BAnanohemok znamená pánské plavky)


Phoebe ve čtrnácti okradla RosseMonica Gellerová

9. července 2010 v 17:57 f.r.i.e.n.d.s.

                                   Monica Gellerová


Jméno: Monica Gellerová
Rodiče: Otec - Jack, Matka - Judy
Sourozenci: Ross
Stav: Vdaná za Chandlera
Děti: Erika a Jack
Záliby: Uklízení, organizování a vaření

Monika byla v mládí velmi obézní a její největší kamarádkou byla Rachel. Je výborná kuchařka a doslova si libuje v organizování lidí nebo věcí. Její velkou láskou byl Richard, přítel jejího otce, ale vztah skončil, když Richard odmítl mít děti. Poté, i když jí chtěl zpět, si Monika vybrala Chandlera.

Hříchy Moničina mládí:
Monika jezdila na psovi, když měla sto kilo, ten musel kvůli tomu na operaci a ona pak za trest nedostala rovnátka.

Moniku jednou za trest zavřeli rodiče do pokoje bez večeře a ona ze zoufalství snědla krabičku slepenou z těstovin. Ale lepidla tam prý bylo jen málo.

Monika kuchyňským nožem (omylem) usekla Chandlerovi prst na noze, když o ní řekl, že je tlustá. Ten se bránil tím, že to říkal za jejími zády a neměla to slyšet.

Monika neuměla do třinácti let hodiny.

Moničino spodní prádlo dlouho viselo na telefonním sloupu poté, co si užívala na terase s Bobbym.

Shrek: Zvonec a konec

9. července 2010 v 14:07 FilmY
Co nás čeká ve čtvrtém díle Shreka? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero horami vzhůru nohama. Na svědomí to má Shrek, který vypustil do světa jedno velmi nerozumné přání.

Shrek totiž na vlastní kůži poznal, jaké to je, když se žije šťastně až do smrti, a vůbec se mu to nelíbí. Je to strašná nuda. A navíc honička, protože pečovat o tři zelená Shrečata je nadzlobří úkol. Není divu, že vyčerpaný otec na prahu zhroucení začne vzpomínat na doby, kdy žil sám v bažině, lidé se ho báli a Fiona hnila ve věži pod dračím dohledem. A kacířsky si pohrává s myšlenkou, jak krásné by bylo, kdyby se zlaté časy aspoň na jeden den vrátily. Vyslyší ho nesympatický skřet jménem Rampelník, kterému není radno věřit, jenže Shrek mu s vidinou jednoho dne staromládenecké pohody skočí na vějičku a podepíše velmi nevýhodnou smlouvu.

Sotva v podpisu dotáhne husím brkem cancour za písmenem "k", ocitne se doma v bažině. Jenže rodná hrouda zdaleka nevypadá tak útulně jako kdysi. Shrek se nechal napálit. Rampelník v jeho minulosti vymazal den, kdy se narodil, což odstartovalo přímo katastrofální sérii událostí, jež vyústily v dosazení Rampelníka na trůn v království Za sedmero horami. Šance na nápravu sice existuje, ale půjde o mnohem složitější úkol, než jsou záchrana Fiony, získání přízně jejího otce a umlčení Oslíka aspoň na pět minut. Samozřejmě, to všechno dohromady. Během šibeničního termínu musí zlobr v postapokalyptické verzi pohádkové říše najít Fionu a přimět ji, aby mu dala polibek z pravé lásky. To půjde jen těžko, protože z Fiony se mezitím stala drsná Amazonka, která v čele armády zlobrů plánuje svržení Rampelníka z trůnu a pro blázna, jenž tvrdí, že je jejím manželem a má s ní tři děti, nemá pochopení.

"Obvykle se říká, že točit pokračování animovaných filmů je velmi jednoduché, protože máte k dispozici osvědčené postavy a prostředí. Nám se kvůli příběhu stala z výhody obrovská nevýhoda," říká režisér Mike Mitchell a vysvětluje: "Chtěli jsme, aby všechno, co ukážeme, bylo úplně jiné než v předchozích dílech Shreka, ale přitom ho neustále připomínalo."

K řadě inovací nutilo filmaře i to, že tento díl se natáčel kompletně ve 3-D. "Bylo to hodně záludné, neustále nás to nutilo vymýšlet efektní kousky, ze kterých bude divákům padat čelist, přitom jsme ale nechtěli ochuzovat příběh a typický humor. Pokud v nich vyvoláme úžas i smích zároveň, odvedli jsme dobrou práci," říká producentka Teresa Cheng.
3D Shrek: Zvonec a konec.

Joseph "Joey" Francis Tribbiani

9. července 2010 v 13:52 f.r.i.e.n.d.s.


                  Joseph "Joey" Francis Tribbiani


Jméno: Joseph "Joey" Francis Tribbiani

Rodiče: Otec - Joey st.,Matka - Gloria

Sourozenci: sedm sester (Gina, Dina, Tina, Mary Angela, Mary Therese, Veronica a Cookie)

Stav: svobodný

Záliby: Koukání na TV, jídlo, sex... (nejraději by namazal holky na chleba)


Joey je "neúspěšný" herec. Jeho největší příležitostí bylo hrát Al Pacinův zadek, ale vyhodili ho, protože přehrával. Poté se uchytil v, i nám dobře známé, telenovele Dny našeho života (rozuměj Tak jde čas), kde ztvárnil populárního doktora Drakea Ramoreye. Jeho největším fanouškem je jeho babička, Italka. Joey ale umí italsky pouze nadávat.


Nejoblíbenější balící hláška: "Tak jak to (j)de?"


Hříchy Joeyho mládí:

Joey evidentně chodil s klukem! Vyprávěl totiž, jak mu na jeho přítelkyni vadí, že má tak velký ohryzek.


Joey chodil do kina se sklenicí džemu a lžící.


Joey měl v dětství imaginárního kamaráda. Jmenoval se Maurice a povoláním byl vesmírný kovboj.


Během romantického víkendu na venkově přiložil rozespalý Joey dřevěnou nohu své přítelkyně Ginger do krbu a pak zbaběle utíkal celou noc lesem a neměl ani ponožky.


Joey olizuje lžičky a dává je zpátky do šuplíku.


Joeyho PIN je vyrytý na spodku bankomatu na rohu. Mimochodem je to 5639.


Joey občas při balení holek používá pseudonym Ken Adams.

Description=FRIENDS: The One After Joey and Rachel Kiss. Friends Year 10. Episode 1"The One After Joey and Rachel Kiss". Medium shot of (from left) Matt LeBlanc as Joey, Lisa Kudrow as Phoebe, Courteney Cox as Monica, and Matthew Perry as Chandler all with ears pressed againist the wall, listening. CHANNEL 4 PICTURE PUBLICITY 124 Horseferry Road London SW1P 2TX020 7306 8685 Tx:27/05/2004This picture may be used solely for Channel 4 programme publicity purposes in connection with the current broadcast of the programme(s) featured in the national and local press and listings. Not to be reproduced or redistributed for any use or in any medium not set out above (including the internet or other electronic form) without the prior written consent of Channel 4 Picture Publicity 020 7306 8685

Chandler Muriel Bing

9. července 2010 v 13:42 | jÁ |  f.r.i.e.n.d.s.

                                Chandler Muriel Bing


Jméno: Chandler Muriel Bing
Rodiče: Otec - Charles, Matka - Nora Tyler
Sourozenci: -
Stav: Ženatý s Monikou
Děti: Erika a Jack
Záliby: Vtípky a sledování Pobřežní hlídky.
Zaměstnání: původně byl Chandler specialistou v oboru přenosu dat, ale poté toto zaměstnání vyměnil za kariéru v reklamě

Chandler si z dětství odnesli velkou jizvu na duši, když jeho otec utekl od matky se zahradníkem. Od té doby pro něj byla jakákoli myšlenka na závazek velmi frustrující. U žen neměl nikdy moc úspěch a dlouhé vztahy zažil jen dva. První s Janice a druhý s Monikou, kterou si nakonec vzal za ženu a adoptovali spolu dvě děti.

Hříchy Chandlerova mládí:
Chandler se v Atlantic City líbal s klukem. Na svou obranu říká, že "to bylo v baru, kde byla úplná tma a ten kluk vypadal zatraceně dobře."

Kdy se Chandler poprvé dotkl dívčího ňadra? V devatenácti letech - díky za informaci, Rossi.

Chandlera na základce přistihli při masturbaci, i když on údajně jen hledal v kapse drobné na autobus.

Chandler měl falešnou občanku na jméno Clifford Alravez.

Chandler se zúčastnil soutěže o největší podobu s rapperem Vanillou Icem a vyhrál, Ross skončil čtvrtý a brečel.

Chandler šel jednou do práce v Moničině prádle.

Chandler se na vysoké líbal s Rachel, aby uškodil Rossovi. Ten totiž porušil pakt a sbalil Adrienne Turnerovou.Děj

9. července 2010 v 13:28 | jÁ |  f.r.i.e.n.d.s.

první sérii se představí šest hlavních postav: Rachel Karen Greenová, Monica Gellerová, Phoebe Bufetová, Joey Francis Tribbiani, Chandler Muriel Bing a Ross Geller. Rachel, která ve svůj svatební den utekla od oltáře, odešla do New Yorku, kde se nakonec nastěhovala k Monice. V počátečních epizodách se zjistí, že je Ross do Rachel zamilovaný již od střední školy a v několika dalších se jí snaží sdělit své city k ní. Mezitím se dozvídáme o těhotenství Rossovy lesbické manželky Carol, což ho staví do obtížné situace s Carolinou partnerkou Susan. Jejich dítě se narodí na konci první série a všichni tři souhlasí s tím, aby se jmenoval Ben. Tuto sérii charakterizují početná rande, které jednotlivé postavy mají, avšak většina z nich nedopadne dobře. Představuje se i vedlejší postava Janice, Chandlerova přítelkyně, se kterou se během následujících devíti sérií často rozchází a opět dává dohromady. Na konci série se Chandler prořekne, že Ross miluje Rachel a Rachel si uvědomí, že ona cítí to samé k němu.

Druhá série představuje více seriálových dějových linií ve kterých se postavy dále vyvíjejí. Začíná tím, že Rachel zjistí, že Ross začal chodit s Julie (Lauren Tom), se kterou se zná z vysoké školy. Julie se znovu objeví v několika epizodách této série. Racheliny pokusy říct Rossovi co k němu cítí jsou odrazem jeho pokusů v první sérii, avšak on začal chodit s někým jiným. Joey, neúspěšný herec v první sérii, dostal roli ve fiktivní verzi televizního seriálu Dny našeho života (Tak jde čas), ale brzy o ní přijde poté, co naštve scenáristy svým interview, v němž prohlásí, že si sám píše repliky. V seriálu se poprvé objeví Dr. Richard Burke, který je přítel Moničiných a Rossových rodičů, a který se nedávno rozvedl a má dvě děti. Přestože je o 21 let starší jak Monica, tak spolu během druhé poloviny série chodí. Ke konci série se však rozejdou poté, co si uvědomí že Richard nechce děti a Monica chce. V této sérii se také prohloubí Chandlerovo a Joeyho přátelství. To je patrné zejména v epizodě, kdy se Joey dočasně přestěhuje a k Chandlerovi se nastěhuje hrůzu nahánějící Eddie (Adam Goldberg).

Ve třetí sérii dochází k posilnění formátu seriálu. Rachel začne pracovat u Bloomingdale's a Ross žárlí na jejího kolegu Marka. Vztah Rosse a Rachel se rozpadne, když se Ross vyspí s holkou od kopíkry - Cloe. Jeho trvání na tom, že "tehdy spolu nechodili," se stalo běžícím gagem během následujících sérií. V druhé polovině série se objevují dva spory mezi hlavními protagonisty, ale nakonec dojde k usmíření. Po rozchodu Rosse a Rachel se následující epizoda nevěnuje jim, ale Chandlerovi, který, jak se ukazuje, měl těžkou ránu v dětství, když se dozvěděl o rozvodu rodičů. Phoebe, o které se ví, že nemá žádnou rodinu kromě svého dvojčete Uršuly, se seznámí se svým polovičním bratrem Frankem (Giovani Ribisi) a v závěru zjistí, že její pravá matka, která ani nevěděla, že Phoebe existuje, ještě žije. Joey se zakouká do své kolegyně herečky z divadla - (Dina Meyer), která však k němu stejné city nechová, a to ani poté, co se spolu vyspí. To se však změní poté co ji opustí její přítel/režisér, když se dozví, že recenze jeho hry ji označily za propadák. Jejich vztah však netrvá dlouho, protože Kate dostane nabídku na účinkování v televizním seriálu v Los Angeles. Monica si začne s milionářem Pete Beckerem (Jon Favreau). Nejprve ho bere jako kamaráda, ale nakonec spolu chodí. Rozejdou se poté, co Pete, coby zápasník v ringu ve volném stylu skončí dvakrát hodně zmlácený a nechce přestat.

Během natáčení čtvrté série otěhotněla herečka Lisa Kudrow. Aby tvůrci seriálu vysvětlili její těhotenství, vymysleli, že Phoebe bude náhradní matkou pro svého bratra a jeho manželku (Debra Jo Rupp). Ross a Rachel se na začátku série usmíří, ale krátce na to se znovu rozejdou. Během této série si Monika a Rachel musí vyměnit byt s Joeym a Chandlerem poté, co prohrají sázku o to jak moc se mezi sebou znají. Jelikož však chtějí byt zpátky, nakonec Joeyho a Chandlera uplatí, když jim dají sezónní permanentku na Knicks a minutu se líbají. Zhruba uprostřed série se Ross seznámí s Angličankou Emily (Helen Baxendale) a na závěr série, který se natáčel v Londýně, mají Ross a Emily svatbu. Chandler a Monica se spolu vyspí poté, co si jeden ze svatebčanů splete Monicu s Rossovou matkou a Monica najde útěchu v náručí přítele. S blížícím se termínem svatby propadá Rachel čím dál větší depresi, z níž se pokusí dostat tím, že navrhne svému příteli Jošuovi svatbu. Nakonec se vypraví do Londýna, aby Rossovi řekla, že ho miluje a svatbu tak překonala. To mu však nakonec neřekne. Všechno se zkomplikuje poté, co při svatebním slibu Ross místo Emilina jméno řekne jméno Rachel.

V průběhu páté série se Monica s Chandlerem snaží udržet svůj nový vztah v tajnosti před svými přáteli, zatímco Rossova manželství s Emily končí krátce po jejich svatbě ještě dříve než vůbec začne. Phoebe začne chodit s policistou Garym (Michael Rapaport), se kterým se seznámí díky nálezu jeho policejního odznaku. Jejich vztah však skončí krátce poté, co se spolu s Garym nastěhují do nového bytu a ráno po probuzení zastřelí Gary zpívajícího ptáčka. Vztah Monicy a Chandlera vyjde najevo a na výletě v Las Vegas se rozhodnou, že se vezmou. Série končí, když se opilý Ross a Rachel vypotácí ze svatební kaple. Tato série získala v roce 1999 nominaci Emmy na Nejlepší komediální seriál.

V úvodní epizodě šesté série vyjde najevo, že manželství Rosse a Rachel je opilecká chyba, a přestože se k tomu Ross nemá, se nakonec, po neúspěšné anulaci manželství, rozvedou (Rossův třetí rozvod). Monica a Chandler se dohodnou, že budou bydlet spolu a Rachel se odstěhuje k Phoebe. Joey, stále neúspěšný herec, má novou spolubydlící a dostane roli v kabelovém televizním seriálu "Mac a C.H.E.E.S.E.," kde hraje po boku robota. Ross dostane práci jako profesor na Newyorské univerzitě a začne chodit se studentkou Elizabeth (Alexandra Holden). Jejího otce hraje ve třech epizodách Bruce Willis. Phoebiin a Rachelin byt zachvátí požár, kvůli němuž se Rachel přestěhuje k Joeymu a Phoebe k Chandlerovi a Monice. V poslední epizodě se Chandler rozhodne požádat o ruku. Protože ale jeho původní plán na požádání o ruku selže, chce Monicu zmást tím, že se bude neustále vyjadřovat proti svatbě. Ve stejnou dobu však Monicu v restauraci navštíví Richard, který ji řekne, že ji stále miluje, a že s ní chce mít děti. Monica nakonec prokoukne Chandlerův plán a sama ho klečíc požádá o ruku, ale protože začne brečet, žádost nedokončí, a tak ji Chandler požádá o ruku. Epizoda končí velkou oslavou s jejich přáteli, kteří stáli za dveřmi. Série byla roku 2000 nominována na Nejlepší komediální seriál cen Emmy.

Sedmá série se z větší části věnuje svatbě Monicy a Chandlera a jejím přípravám. Joeyho televizní seriál zruší, ale znovu mu nabídnou roli v Dnech našeho života. Phoebin byt je opraven, ale kvůli zboření nelegálně postavení příčky Rachel nakonec zůstane u Joeyho. Poslední dvě epizody série se týkají Moničiny a Chandlerovy svatby, kde se v roli Chandlerova otce objevila Kathleen Turner. Závěrečné momenty série prozrazují Rachelino těhotenství.

V první epizodě osmé série se hledá otec Rachelina dítěte. Ve druhé epizodě se zjistí, že jím je Ross a v následující epizodě mu to Rachel řekne. Joey se zamiloval do své spolubydlící Rachel a když jí o tom pověděl, oba se cítili trapně. Jejich vztah se nakonec vrátil do starých kolejí, ale v závěru série, kdy Rachel porodila dceru, kterou s Rossem pojmenovali Emma, přijala neúmyslnou nabídku k sňatku od Joeyho, kterou si mylně vyložila poté, co se Joey sehnul pro prstýnek, který vypadl z Rossova kabátu. Tato série vyhrála cenu Emmy za Nejlepší komediální seriál roku 2002.

deváté sérii začnou Ross a Rachel bydlet s jejich dcerkou Emmou poté, co se vyjasní omyl ohledně Joeyho nabídky k sňatku. Rachel se však brzy po sporech s Rossem vrátí k Joeymu. Monica a Chandler, inspirovaní Rossem a Rachel, se rozhodnou mít vlastní dítě. Poté co se několik epizod marně pokoušejí o otěhotnění nakonec zjistí, že jsou oba fyzicky neschopní spolu počít dítě. V seriálu se objevuje Mike Hannigan (Paul Rudd), jakožto nový Phoebiin přítel. Ve stejnou dobu se však z Minska vrátí vědec David (Hank Azaria), se kterým Phoebe chodila v první sérii. Sama se mezi nimi musí rozhodnout a nakonec zvolí Mikea. Konec deváté série se odehrává na Barbadosu, kam všichni letí na paleontologickou konferenci, kde má Ross hlavní projev. Nově se také objeví paleontoložka Charlie (Aisha Tyler), která je první černošská herečka ve vedlejší roli. Charlie je Joeyho inteligentní přítelkyně. Joey Charlie přitahuje, ale i přes to ji nakonec zaujme Ross, se kterým je inteligenčně na stejné úrovni. Poté co Charlie opustí Joeyho, Joey a Rachel opět projeví své city, které jeden ke druhému chovají. Souhlasí však s tím, že to nejprve, ale to vezme za své, když Joey uvidí Rosse, jak líbá Charlie. Série končí záběrem na líbajícího se Joeyho a Rachel.

desáté sérii se uzavírá několik motivů. Joey a Rachel se snaží zvládnout Rossovu vnitřní nevyrovnanost s jejich vztahem. Ten se však stane pohromou, a tak se nakonec rozhodnout zůstat přáteli. Charlie se rozhodne vrátit k bývalému příteli Benjaminu Hobartovi (Greg Kinnear), od kterého se Ross snaží získat výzkumný grant. Monica a Chandler se rozhodli adoptovat dítě a seznámili se s Erikou (Anna Faris), biologickou matkou z Ohia. Erika jim na konci série porodí dvojčata. Phoebe a Mike mají v závěru série svatbu a Rachel vezme práci u Louise VuittonaPaříži. Ross se Rachel vyzná ze své lásky, ale ona i přesto nasedá do letadla do Paříže. Chandler a Monica se chystají odstěhovat ze svého bytu na předměstí a Joey je naštvaný, že se všechno mění. Poté co zhrzený Ross dorazí do svého bytu, poslechne si vzkazy na záznamníku, kde je i jeden od Rachel, která se mu v něm vyzná, že ho taky miluje, ale vzkaz skončí dříve, než se dostane z letadla a Ross tak neví, zda do Paříže odletěla nebo ne. Vzápětí se objeví v jeho dveřích a řekne mu, že ho také miluje. V závěru poslední epizody seriálu se brečící Rachel zeptá: "Nedáme si kafe?," na což Chandler odpoví: "Jasně. Kde?" (což jsou poslední slova pronesená v tomto seriálu).


Obsazení

9. července 2010 v 13:26 | jÁ |  f.r.i.e.n.d.s.
  • Jennifer Aniston jako Rachel Greenová je módní nadšenkyně, která potom co utekla od svatby s Barrym, pracovala tři roky v kavárně Central Perk, dokud neprorazila v módním průmyslu nejprve u Bloomingdale's a později u Ralpha Laurena.Nejdelší vztah měla s Rossem, za kterého se v podnapilém stavu provdala v Las Vegas. Společně mají dceru Emmu.
  • Courteney Cox jako Monica Gellerová (později Monica Gellerová-Bingová) je Rossova sestra a šéfkuchařka v luxusní restauraci Javu (dříve v jiných resturacích, např. U Alessandra). Během dospívání měla problémy s obezitou. Je posedlá pořádkem, uklízením a čistotou. Žije v bytě po babičce a je velmi soutěživá. V minulosti měla vztah s rodinným známým Richardem, ale nakonec si začala s Chandlerem, za kterého se provdala.
  • Lisa Kudrow jako Phoebe Bufetová (později Phoebe Bufetová-Hanniganová) je potrhlá masérka a folková Má identické dvojče Uršulu, se kterou se však nestýká. Je vegetariánka a svému nevlastnímu bratrovi porodila trojčata. zpěvačka. Měla těžké dětství, které se podepsalo na její výstřednosti.V poslední řadě seriálu se provdala za Mika Hannigana.
  • Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani je herec, který se stal známý za svou roli Dr. Drakea Remoraye v televizním seriálu Dny našeho života (Tak jde čas). Původem je Ital a má velkou rodinu. Je trochu méně bystrý, miluje jídlo a je velký sukničkář. Jeho největším přítelem je Chandler, se kterým bydlel do doby než se Chandler odstěhoval k Monice.
  • Matthew Perry jako Chandler Bing měl dříve v popisu práce statistickou analýzu a rekonfiguraci dat ve velké mezinárodní firmě. Později se však začal pracovat v reklamní agentuře. V dětství ho poznamenal rozvod rodičů a od té měl problémy se ženami a jakýkoliv vztah pro něj byl frustrující, ale nakonec se oženil s Monikou a adoptovali dvě děti. Je charakteristický svým sarkastickým smyslem pro humor a tanečními kreacemi.
  • David Schwimmer jako Ross Geller je Moničin starší bratr, paleontolog pracující v Muzeu prehistorických dějin a později profesor paleontologie na Newyorské univerzitě.Má rád slušnou mluvu a od střední školy miluje Rachel Greenovou. Nemá štěstí na vztahy s ženami a je třikrát rozvedený. Má dvě děti - Bena a Emmu.

OvOce

9. července 2010 v 12:56 | jÁ |  TEstY
Z následujícího ovoce si zvolte jedno a zjistíte o sobě něco nového ...

1. Jablko
2. Banán
3. Jahoda
4. Broskev
5. Pomeranč♥♥♥♥

co jste si zvolili ?

Prosím přemýšlejte velmi pozorně, nebuďte zbrklí. Je to paráda. Taky jsem byl velmi překvapený. Vaše volba o Vás hodně prozradí výsledky testu jsou dole.
Pokud jste zvolili:

1. Jablko: To znamená ze jste osoba která má rada jablka.
2. Banán: To znamená ze jste osoba která má rada banány.
3. Jahoda: To znamená ze jste osoba která má rada jahody.
4. Broskev: To znamená ze jste osoba která má rada broskve.
5. Pomeranč: To znamená ze jste osoba která má rada pomeranče.

Doufám, že jste o sobě zjistili opět něco nového. Nechť Vám to přinese mír, pochopení a usmíření atd.

AniMace (pejsci)

9. července 2010 v 12:52 | jÁ |  ObráZky
zamilovaný pejsek¨
Image Hosted by ImageShack.us


AniMacE (TygŘíci VyžlÍci)

9. července 2010 v 12:46 | já |  ObráZky