Marcia Cross

30. září 2010 v 18:12 |  CeLebRity

Marcia Cross


Marcia Crossová se narodila 25. března 1962, v Marlborough, Massachusetts.Marcia vždy chtěla být herečka.Kvůli tomu absolvovala školu Julliard v New Yorku a údajně byla přirozeně nadaná. Její kariéra začala v roce 1984, když se připojila k obsazení mýdlové opery "The Edge of Night". Po šesti měsících jejího účinkování,a 28 letech vysílání,seriál skončil. Následující rok si zahrála s Carroll O'Connor v televizním filmu Brass (1985). Pak v roce 1986 dostala hlavní roli v Pros & Cons s komediální herečkou Sheryl Lee Ralph. Kariéra Marcii se zlepšovala, když byla obsazena jako Kate Robertsová v další mýdlové opeře"One Life to Live" (1968), a jako Tanya v "Another World" (1964). Pomalu,ale jistě jí začali uznávat jako herečku s velice dobrou emocionální průpravou a její hvězda konečně začala strmě stoupat.Pak si opět zahrála v pár seriálech,až konečně přišlo "Melrose Place".
Byla obsazena jako psychotická Dr. Kimberly Shawová v hlavní a neznámější řadě slavného pořadu. Následně v roce 1993 zemřel její dávný společník a snoubenec Richard Jordan .Po jeho úmrtí začala točit o sto šest jenom aby zakryla svůj veliký smutek,díky němuž málem skončila v psychiatrické léčebně. V roce 1997 opustila seriál MP,aby se mohla plně věnovat svému snu - Doktorátu z psychologie.
V roce 1999 převzala roli na ABC situační komedii "Boy Meets World" a užila si ve dvou epizodách "King of Queens" .Mezitím se stačila objevovat v gigantech jako"Ally McBeal","Spin City","Touched By an Angel","Profiler" a "CSI: Crime Scene Investigation".
Na oči veřejnosti se vrátila účastí v kritiky oslavovaném seriálu "Everwood" (2002). Po roce pořad opustila kvůli nabídce v Zoufalých manželkách. Jako Bree Van De Kamp oslňovala celý herecký svět a Zoufalé manželky se okamžitě staly hitem číslo jedna. Její kariéra byla kompletně obnovena - objevuje se v médiích, hostuje v nejznámějších seriálech a filmech a počet jejích fanoušků se opět rozrůstá. Byla nominována na cenu Emmy, Zlatý glóbus, Golden Satellite award a Television Critics' Association Award. Od srpna 2005 je šťastně vdaná za Toma Mahoneyho a očekává příchod na svět svých vytoužených dvojčátek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama