Leden 2011

Čokoládové muffiny

16. ledna 2011 v 11:09 recepty

Čokoládové muffinyIngredience

 1. 100 g cukru krupice
 2. 100 g hořké čokolády
 3. 2 lžíce kakaa
 4. 125 g másla
 5. 170 ml mléka
 6. 220 g polohrubé mouky
 7. 1/2 prášku do pečiva
 8. 2 vejce

Těžké nohy

14. ledna 2011 v 18:09 Zdraví a Krása

Jak ulevit těžkým a unaveným nohám


Bolí vás nohy? Máte pocit těžkých nohou? Nohy, které nosí hmotnost našeho těla, během života opravdu těžce pracují. Jsou nejvíce vzdáleny od srdce, a proto mohou nastat i potíže s jejich vyživováním. V každodenním životě bychom měli o své nohy pečovat, což většina z nás zanedbává.


Důležitá je správná obuv, nenoste podpatky vyšší než tři centimetry, boty často střídejte, zkontrolujte si obuv, důležité jsou kvalitní podrážky. Nejhorší ze všeho jsou úzké boty se špičatou špičkou a vysoké podpatky. Ty tělo naklánějí dopředu, takže celá hmotnost spočívá na jediném kloubu palce u nohy a to má za následek vbočené palce. Problémy s únavou nohou může způsobovat nízká klenba. Máte-li ploché nohy, sval na vnitřní straně lýtka musí těžce pracovat, rychleji se unaví a netlumí nárazy. Vhodné jsou vložky do bot, dají se koupit v prodejnách ortopedických pomůcek. 

Úlevu bolavým nohám přinese koupel, někomu více vyhovuje teplá voda, jinému studená. Ale příliš horká či úplně studená voda není vhodná, zvláště u lidí s diabetem. Výrazně povzbudivý účinek mají střídavé koupele, kdy si připravíme jednu nádobu s vodou horkou, druhou se studenou a obě nohy do nich ponořujeme střídavě. Příznivé účinky má bylinková koupel, například v odvaru z kaštanu. Zlepší krevní oběh a dodá pocit lehkosti. Pak můžeme namasírovat nohy citrusovým gelem, uleví se nám. Pomoci může i koupel ve slané vodě nebo s citronovou šťávou. Úlevu vám přinese vyvýšená poloha nohou. Položte se na záda a dejte nohy nahoru, měly by být asi o 30 cm výše než je hlava, a alespoň patnáct minut takto odpočívejte. 

Osvěžení přinese masáž. Prsty rukou postupně "promačkáváme" chodidla - od konečku prstů přes šlapku až po patu a nakonec přejdeme ke kotníku. Při masáži nohou postupujeme vždy zdola nahoru, tedy od kotníku ke stehnům. Účinek masáže znásobí tinktura z kaštanu nebo obyčejná francovka. Vaše nohy osvěží masáž tenisovým míčkem - postavte se a chodidlem stlačte tenisový míček, postupujte od středu plosky k patě, sklouzněte patou po míčku na obě strany a pak se vraťte směrem k polštářkům pod prsty. Masáž uvolní svaly a šlachy chodidla i klenby. 

Nezapomínejte na pohyb a cvičení, neboť únavě nohou je možné zabránit posílením svalů. Vhodná je jízda na kole, plavání a chůze, pomáhá i chození po patách nebo střídavě po špičkách a po patách. 

Gingo biloba (jinan dvojlaločný) zlepšuje prokrvení končetin a snižuje bolest způsobenou nedostatečným prokrvením dolních končetin. Úspěšně se používá i při opakovaných zánětech žil a při křečových žilách. Jídelníček bohatě zásobený vitaminem C a E zlepšuje průtok krve, pomáhá zmírňovat unavené nohy a křeče dolních končetin. Obdobně mohou působit i minerály hořčík a železo. Lepší průtok krve v nohách zajistí rutin, který je především v pohance a borůvkách. Mořské ryby obsahují téměř zázračné omega-3 mastné kyseliny, které blahodárně působí na pružnost našich cév

Jóga

14. ledna 2011 v 18:04
Jóga 


V józe je kladen důraz na plynulé přechody mezi jednotlivými pozicemi a na správnou techniku dýchání. Důležité jsou techniky pozic, jógové dýchání, relaxace a koncentrace, vnímání plynulosti pohybu a celkové uvědomování si sebe sama.
Původní záměr jógy měl náboženský význam, mělo dojít k dosažení vyšších duchovních hodnot pomocí meditace - nakonec i samotný překlad slova jóga znamená spojení s Bohem. Jóga pomáhá překonávat lidem vlastní ego a posouvá hranice lidských možností. Jóga má mnoho variant, mezi ty nejznámější patří např. Hatha jóga, Bhakti jóga, Džňána jóga, Rádža jóga, Karma jóga, Kundaliní jóga nebo Guru jóga. Z jógy vychází také její modernější forma, tzv.power joga, část prvků přejala i metoda pilates.

Na co je jóga dobrá

Jóga nabízí duševní i tělesnou pohodu, harmonii a zklidnění. Cvičení jógy by mělo pomoci odbourat chronický stres, naučit vás relaxovat a načerpat novou energii. Cvičení jógy také vyrovnává svalové dysbalance, obnovuje přirozenou pružnost páteře a zlepšuje funkce srdce.

Stupně jógy

Už tisíce let existuje tzv. 8 stupňů jógy, od kterých se následně odvíjejí jednotlivé varianty jógy, formy se pak navzájem prolínají, jedna technika podporuje druhou.
Základní stupně jógy jsou:
 1. Všeobecné etické principy (jama)
 2. Pravidla morálky jedince (nijama)
 3. Cvičení jogových pozic (ásán)
 4. Jógové dechové techniky (pránajáma)
 5. Ovládnutí smyslů (pratjáhára)
 6. Koncentrace mysli (dhárana)
 7. Meditace (dhjána)
 8. Splynutí s Universem (samadhi)
Cvičení v praxi znamená zejména nácvik jednotlivých jógových pozic (Asány), procvičování různých metod relaxace (např. blesková relaxace, relaxace s napětím a uvolněním svalů, relaxace využívající účinku výdechu, relaxace autosugescí apod.) a základní dechová cvičení (Nádí Šódhana).

Kdo může jógu cvičit

Jógu může cvičit téměř každý, při zdravotních potížích je možné upravit cvičení na míru. Cvičení jógy není nutné omezovat ani v těhotenství, existuje speciální druh jógy určený pro budoucí maminky nazývaný gravijóga.

Co je ke cvičení jógy potřeba

Na cvičení jógy stačí běžná podložka a pohodlné oblečení. Jóga se většinou cvičí bez bot a nepoužívá se u ní žádné speciální náčiní.

Jak nenaletět na padělek parfému

14. ledna 2011 v 17:44 Móda

 Jak nenaletět na padělek parfému


Pro parfém dnes nemusíš chodit do obchodu. V e-shopech nebo internetových aukcích mají často daleko větší výběr i nižší ceny. Bohužel je velice snadné naletět - při smůle a hlavně neopatrnosti ti domů místo kvalitního značkové vůně může dorazit padělek.
Krásný flakon, pěkná vůně a především nízká cena - no nekup to! Jenže za nízkou cenou se může skrývat "fake" - vyhodíš za něj nemalé peníze, které ti ve většině případů už nikdo nikdy nevrátí. Zabránit černému trhu není jednoduché, a tak se před padělky musíš obrnit. Jak? Nauč se je odhalit dříve, než rozbiješ (pomyslné) prasátko.
Jednou jsem šla kolem stánku s visačkou "Parfémy za nízké ceny". Jelikož jsem nadšenec do všech možných vůní, zastavila jsem se u něj a začala se prohrabovat lahvičkami. Místo pravé vůně Naomi Campbell jsem ale narazila na černotu nazvanou Noemi Caramell. Co je nejhorší? V prvním momentu jsem si rozdílu v názvu opravdu nevšimla. Naštěstí jsem na to přišla dřív, než jsem stačila vytáhnout peněženku. Podobná věc se mi stala s obuví - na krabičce stálo Abdidas.
Na tržištích a také v internetových aukcích na takové zboží narazíš naprosto běžně. U těchto případů však není obtížné poznat, že se jedná o faleš, stačí být jen ostražitá a všimnout si pozměněného názvu. Někdy se ale můžeš setkat s kousky, které od těch pravých nejsou jen tak k rozeznání, jelikož na první pohled mají stejný obal, název i krabičku. Na co si dát pozor především?

Čokoládové hrudky

14. ledna 2011 v 16:44 recepty

Čokoládové hrudky

Ingredience

 1. 100 g mléčné čokolády
 2. 150 g hořké čokolády
 3. 15 g ztuženého tuku
 4. 1 sáček vanilkového cukru
 5. 100 g kukuřičných lupínků

Medovník

14. ledna 2011 v 16:40 recepty

Medovník

Ingredience

 1. Těsto:
 2. 250 g hladké mouky
 3. 100 g moučkového cukru
 4. 30 g másla nebo Hery
 5. 1 vejce
 6. 2 polévkové lžíce medu
 7. 1 kávová lžička jedlé sody
 8. Krém:
 9. 250 g čerstvého másla
 10. 1 plechovka kondenzovaného slazeného mléka
 11. Ozdobení:
 12. 0,5 šálku uvařené a vychladlé překapávané kávy
 13. 1 panák rumu
 14. 100 g strouhaných vlašských ořechů
 15. 100 g nastrouhaného perníku na strouhání

Míša řezy

14. ledna 2011 v 16:36 recepty

Míša řezy

Ingredience

 1. Těsto: 6 vajec
 2. 6 lžic moučkového cukru
 3. 2 lžíce oleje
 4. 5 lžic polohrubé mouky
 5. 2 lžíce kakaa
 6. 1/2 prášku do pečiva
 7. Náplň: 20 dkg moučkového cukru
 8. 25 dkg másla
 9. 50 dkg polotučného tvarohu
 10. Poleva: 1 čokoláda na vaření
 11. 10 dkg Omegy


Malý kontinentální Španěl

14. ledna 2011 v 15:54 pejsci

Malý kontinentální Španěl (Continental Toy Spaniel / Epagneul nain Continental)

Malý kontinentální Španěl je čilý a elegantní pes veselé hrdé a statečné povahy.Malý hrubosrstý vendéeský basset

14. ledna 2011 v 15:42 pejsci

Malý hrubosrstý vendéeský basset (Petit Basset griffon vendéen, Petit Basset Griffon Vendeen)

Malý hrubosrstý vendéeský basset je vášnivým a odvážným lovcem, miluje ostružinové houští a křoviny vůbec. Je poddajný, zároveň však umíněný i tvrdohlavý a vášnivý.


Maltézský psík

14. ledna 2011 v 15:37 pejsci

Maltézáček, Maltézský psík (Maltese)

Maltézáček je živý, veselý, laskavý, velmi poddajný a velmi přizpůsobivý pejsek. Je také velice společenský a inteligentní, tvárný a učenlivý, zároveň však poněkud přecitlivělý. Maltézáček nadevše miluje svého pána, ke kterému silně, oddaně a citlivě lne.

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Maltese; franc.: Bichon Maltase; česky: Maltézský psík, Maltézský pinč, Maltézáček
PŮVOD:
Tvrdit s plným přesvědčením, že Maltézáček pochází z Malty, se v současné době již nesetkává s pochopením. Maltézáčci sice byli po dlouhé věky na Maltě známí, v té době však současně sklízeli velkou popularitu také na Filipínách a v Číně. Předpokládá se, že je do těchto zemí zavezli féničtí kupci právě z Malty. Jméno tohoto roztomilého psíka tedy neznamená, že jeho dávný původ byl soustředěn na ostrově Malta. Přídavné jméno "maltézský" totiž pochází ze semitského slova "mŕlat", což v překladu znamená "útočiště" nebo "přístav". Z kořenu tohoto semitského slova dodnes vychází jména mnoha pobřežních míst, jako např. Jaderský ostrov Meleda, sicilské město Melita, a také ostrov Malta. Předci tohoto malého psíka žili v přístavech a pobřežních městech v centrálním Středozemí, kde razantně lovili myši a krysy, které hojně nacházeli v přístavních skladech a na palubách lodí. Na seznamu psů, kteří existovali již v době Aristotela, je zmíněno plemeno malého psíka, kterému připsali latinské jméno "canes melitentes". Maltézáček byl známý také ve starověkém Římě u římských patricijů, jako oblíbený společník vdaných paní, a byl chválený také Strabonem, latinským básníkem 1. století našeho letopočtu. Zobrazení Maltézáčka mnohými renesančními malíři, jako např. Rubens a Goja, ho zpodobňují jako malého psíka, důstojně stojícího uprostřed dobových salonů po boku krásných dam.

Na konci 19. století toto roztomilé plemeno velmi prořídlo a Maltézáček byl velice vzácný. Avšak díky specialistům, kteří se zaměřili na jeho záchranu a šíření, se zániku tohoto plemene zabránilo. 
Maltézáček byl přiznán FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.
POPIS:
Maltézáček (Maltézský psík) je pokrytý velice dlouhou, bílou srstí a je charakteristický svým krásným, hrdým a noblesním držením hlavy. Je přízemní, podlouhlé, avšak přiměřené postavy, obdélníkového rámce, s rovným hřbetem, prostorným, k loktům dosahujícím hrudníkem a dobře vyvinutým hrudním košem. Hlavu má širokou, přiměřeně dlouhou, bohatě osrstěnou, s čenichem tvořícím třetinu celkové délky hlavy a výrazným stopem. Lebka je na horní části plochá a mírně delší než čenich. Přechod od čela k čumáku jako by ho dělil na dvě různé části. Nosní hřbet má rovný, při pohledu z boku vertikální, s bohatým vousem. Čenich je plný, s otevřeným chřípím, kulatý a naprosto černý. Délka čenichu je v poměru 4:11 k délce hlavy. Oči má otevřené, tmavé a zakulacené, s těsně přiléhajícími víčky, a s živým a pozorným výrazem. Jsou větší, než by se očekávalo, a neměly by být zasazeny příliš hluboko. Uši mají trojúhelníkový tvar, jsou vysoko posazené, ploše přiléhají k hlavě, a jsou porostlé dlouhou srstí. Krk je nesený vzhůru a dlouhý jako polovina jeho výšky v kohoutku. Končetiny má rovné, spíše kratší. Ocas je vysoko posazený, u kořene silný, ke konci se zjemňuje. Délka těla o 38 % převyšuje jeho výšku v kohoutku. Délka hlavy je v poměru 6:11 k jeho výšce v kohoutku. Jeho chůze a pohyb jsou lehké, volné, s krátkými a velmi rychlými kroky v klusu. 
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 21 až 25 cm.
Fena má v kohoutku 20 až 23 cm.
VÁHA:
Maltézáček váží v rozmezí 3 až 4 kg.
SRST:
Maltézáček má hustou, jasnou a lesklou srst, těžce padající k zemi, hedvábné struktury. Srst je na všech oblastech těla velmi dlouhá, její délka přesahuje výšku Maltézáčka. Je rovná, bez stopy vln či kadeří, dobře přiléhající a bez podsrstí. Přiznané zbarvení je čistě bílé, světlý slonovinový nádech je povolen. Stopy světlých oranžových odstínů jsou tolerované, ne však žádoucí. Čenich nosu a podušky na tlapkách musí být jednoznačně černé. Ocas je nasazený v linii zádě, zatočený přes hřbet, porostlý dlouhou heboučkou srstí. 
CHARAKTER:
Maltézáček je nesmírně oddaný a mazlivý pes. Je spíše klidnější povahy, s vnímavým, citlivým a laskavým charakterem. Miluje hrát si s dětmi. Je to vynikající společník a nenahraditelný přítel. Maltézáček je živý, veselý, laskavý, velmi poddajný a velmi přizpůsobivý pejsek. Je velice inteligentní, tvárný a učenlivý, zároveň však poněkud přecitlivělý a nesmí se vychovávat tvrdým způsobem, neboť tvrdá slova a hrubé povely jej velice zraňují! Vychovávejte ho proto vesele a po zásluze ho vždy pochvalte a odměňte. Je také velmi vnímavý na rodinné vztahy a náladu ve svém okolí. Maltézáček nadevše miluje svého pána, ke všem členům rodiny silně, citlivě a empaticky lne a je nerad ponechán o samotě.
PÉČE:
Maltézáček má srst, která je velmi náročná na péči, avšak nelíná. Je nezbytné ji denně opatrně pročesávat a kartáčovat, na hřebenu se nám odumřelé chlupy zachytí, a také pravidelně mýt. V místech očních koutků často vyrůstají chloupky, které oko dráždí a vytvářejí nehezké stopy po slzách, proto je lepší tyto chloupky pravidelně odstraňovat. Maltézáček se hodí výhradně pro držení v bytě. 
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Maltézáček se v průměru dožívá 14 až 15 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společenský pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.Lhasa

14. ledna 2011 v 15:31 pejsci

Lhasa (Lhasa Apso)

Lhasa není jen gaučový povaleč,je to nesmírně příjemný společník do pohody i nepohody.Rád sportuje,miluje pohyb a hlavně-nezkazí žádnou legraci.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Lhasa Apso
PŮVOD:
Země původu: Tibet
POPIS:
CELKOVÝ VYHLED: Souměrný, pevný, bohatě osrstěný pes.
HLAVA A LEBKA: Hlava je bohatě osrstěná, srst přepadá přes oči, dobrý vous a knír. Lebka je mírně úzká, za očima se svažuje, není zcela plochá, ale ani kulatá, či ve tvaru jablka. Obličej je rovný, se středně vyznačeným stopem. Nos je černý. Čenichová partie je cca 4 cm dlouhá, nikoliv však kvadratická, délka nosu po stop je zhruba jednou třetinou celkové délky hlavy.
OČI: Tmavé, středně velké, posazené dopředu. Oválné, ani velké a plné ani malé a vpadlé. Nahoře ani dole nesmí být viditelné bělmo.
UŠI: Zavěšené, bohatě osrstěné.
MORDA: Horní řezáky se těsně dotýkají zadní strany dolních řezáků, tzv. obrácený nůžkový skus (těsný předkus). Řezáky mají být v široké a co možná nejrovnější linii,žádoucí je plnochrupost.
KRK: Silný a dobře klenutý.
PŘEDNÍ BĚHY: Lopatky posazené dost dozadu. Přední běhy rovné, bohatě osrstěné.
TRUP: Délka od ramenního

kloubu k hrbolu pánevní kosti je větší než kohoutková výška. Žebra dobře klenutá. Rovný hřbet, silná bedra. Celkově souměrný a kompaktní.
ZADNÍ BĚHY: Dobře vyvinuté s dobrými svaly. Dobré zauhlení. Bohaté osrstění. Hlezna při pohledu zezadu souběžná a ne příliš blízko u sebe.
TLAPKY: Kulaté, kočičí s pevnými polštářky. Dobře osrstěné.
POHYB: Uvolněný, bezstarostný.
OCAS: Vysoko nasazený, vysoko nesený přes záď, nikoliv však ve formě háku. Často mívá na konci uzlík. Je bohatě osrstěn.
POVAHA a POHYB:
Čilý, neohrožený, ale poněkud se stranící cizích lidí. Veselý, sebevědomý.
Pohyb je uvolněný, bezstarostný.

"Miluji srst vlající ve větru

kouzelné oči hledící k branám Tibetu
oči lemované černou řasou
srdce chvěje se mi nad tou krásou..."

VÝŠKA:
Ideální výška 25,4 cm v kohoutku pro psy, fenky o něco menší.
VÁHA:
FCI váhu neuvádí.
SRST:
Pouze mírná podsada. Krycí srst dlouhá, hustá, rovná, hrubá - ani vlnitá ani hedvábná.
Barva a znaky: Zlatá, písková, medová, tmavě šedá, břidlicová, kouřová, particolor, černá, bílá, hnědá. Všechny barvy jsou stejně hodnotné.
VADY
Jakýkoliv odklon od výše uvedených bodů je považován za vadu a důležitost s jakou je tato vada posuzována, by měla být v přímé závislosti na stupni této vady.
CHARAKTER:
CHS CORAZOR BOHEMIA: "Lhasa není jen gaučový povaleč,je to nesmírně příjemný společník do pohody i nepohody. Rád sportuje,miluje pohyb a hlavně-nezkazí žádnou legraci. S našimi lhasáčky nebyli nikdy žádné problémy,vždy se chovali vzorně,jak se na správně vychovanáho psíka patří.Není pravda,že Lhasa je zlý,je jen svůj a záleží na každém majiteli,jak si svého psíka vychová..."
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
12 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
JAK POZNÁTE ŠPATNOU DIETU?

14. ledna 2011 v 15:19 Zdraví a Krása
JAK POZNÁTE ŠPATNOU DIETU?
Taková dieta je:
 • příliš jednostranná (jíte jenom ovoce a scházejí vám ostatní důležité živiny)
 • příliš drastická (nejíte skoro nic, trápíte se hlady a brzy s dietou skončíte)
 • slibující "za tři dny tři kila dole"
 • taková, která zapomněla na zeleninu, založená na špatně stravitelných jídlech
 • založená na zázračných pilulkách a nezměněném životním stylu
 • bez pohybu (dieta, která nejde ruku v ruce s pohybem je jen polovina úspěchu)
 • bez tuků, zatímco se ládujete nezdravými sacharidy (navíc existují i "ty správné")
 • taková, na níž neustále myslíte (obtěžující)

Shakira

13. ledna 2011 v 18:50 CeLebRity
Povolání: Zpěvačka, tanečnice
Věk: 33
Datum narození:2.února 1977
Místo narození: Barranquilla, Kolumbie
Znamení: Vodnář  
Výška: 157 cm

Fet

13. ledna 2011 v 18:25 videa

Líza kouří

13. ledna 2011 v 18:24 videa
Toyota Rav 4

11. ledna 2011 v 17:21 videa

Thomas Morgenstern

11. ledna 2011 v 17:06 Sportovci
JE můj nejoblíbenější sportovec z Rakouska.

Thomas Morgenstern se narodil 30 října 1986.Je rakouský skokan na lyžích.
Je olympijským vítězem skoku na velkém můstku z Turýna 2006, a to v jednotlivcích i družstvech, držitelem čtyř zlatých medailí z mistrovství světa jako člen rakouského družstva a jedné bronzové individuální. Dvě bronzové, jednu jako člen družstva, má i z mistrovství světa v letech.V sézoně 2007/08 vyhrál SP celkově ,a v další sézoně se umístil ve SP na 7.místě s 795 body. Na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 získal zlatou medaily za závod družstev na velkém můstku a v inviduálním závodě obsadil na středním můstku 9.místo, na velkém můstku se zlepšil o 4.místa a obsadil 5. pozici.Vyhrál turné čtyř můstků v Rakousku 2010/11.

Narozen : 30.10.1986
Bydliště : Spittal ( AUT )
Klub : SV Villach
Přezdívka : Morgi
Míry :176cm / 58kg
Lyže : FISCHER
Záliby : fotbal


LETÍ PRO DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ. Rakouský skokan na lyžích Thomas Morgenstern ovládl závody Světového poháru v Lillehammeru.

podle mě nějak moc často poslední dobou vyhrává