Německý honič

16. ledna 2011 v 15:57 |  pejsci

Německý honič (Deutsche Bracke, German Hound)

Je to jediné místní skotské plemeno přátelských psů. V porovnání s ostatními setry toto plemeno není tolik populární.ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: German Hound; něm.: Deutsche Bracke; čes.: Německý honič

PŮVOD:
Německý honič byl vyšlechtěn v Německu, blízkými předky tohoto plemene jsou dnes známí vestfálští lovečtí psi a zauerlandští honiči. Německý ovčák pracuje nadšeně i chladně, zcela potichu, ale i hlasitě.
POPIS:
Německý honič je krátkosrstý honič, středně velký, trojbarevného zbarvení se silnou kostrou. Je to velmi silný a houževnatý pes s jasným loveckým nadáním. Uši má středně velké, vysoko nasazené, na koncích zašpičatělé, natočené dopředu, přiléhající k hlavě. 
VÝŠKA:
Německý honič má v kohoutku 40 až 53 cm.
VÁHA:
Hmotnost plemene se neuvádí. 
SRST:
Německý honič má hladkou srst, krátkou, hustou a dobře přiléhající, se světle zbarvenou podsadou. Na hlavě a uších je srst kratší. Delší srst je nežádoucí. Zbarvení srsti je v různých odstínech od červené po žlutou, s černým pláštěm nebo sedlem, a s bílými znaky. 


CHARAKTER:
Německý honič je velmi aktivním psem, který na lovu téměř nezná odpočinku. Je možné jej také vycvičit k přinášení zvěře lovci. Při dostatečném množství pohybu a aktivit, je však zároveň i domácím miláčkem. 

PÉČE:
Německý honič potřebuje dostatek pravidelného pohybu, dlouhé procházky, pravidelnou zátěž a přiměřenou péči o srst. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Německý honič se průměrně dožívá 12 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes. 
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama