Německý lovecký terier

16. ledna 2011 v 16:02 |  pejsci

Německý lovecký terier (Deutscher Jagdterrier)

Německý lovecký terier je silný a vytrvalý pes. Hodně se cení jako univerzální lovecký pes.


ANGLICKÝ NÁZEV:
něm.: Deutscher Jagdterrier; angl.: German Hunting Terrier
PŮVOD:
Jde o plemeno loveckých psů. Vyšlechtěno bylo v Německu ve 20. letech 20. století podle Fox-teriera, Lejklend-teriera a Velš-teriera.
Existují dva druhy Jagdteriera: drsnosrstý a hladkosrstý. Standard byl přijat v roce 1925. Jagdterieři se rozšiřují v Německu, východní Evropě, Rusku. 


POPIS:
Je to silný, vytrvalý pes. Hlava je dost dlouhá, k očím se zužuje. Přechod od čela na čumák je téměř neznatelný. Oči jsou malinké a tmavé. Čenich nosu je černý, při tmavě hnědém zbarvení je hnědý. Uši mají trojúhelníkový tvar, visí na velkých chrupavkách. Záda jsou pevná, rovná, ocas se drží téměř vodorovně. 
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 33 až 40 cm.
Fena má v kohoutku 33 až 40 cm.
VÁHA:
Pes váží 9 až 10 kg.
Fena váží 7,5 až 8,5 kg.
SRST:
Srst je hrubá, rovná s hustým základem (u drsnosrstého Jagdteriera), vytváří vousy na bradě. Zbarvení je černé nebo žlutavé barvy na obočí, čumáku, hrudi, tlapách a pod ocasem, dovolují se i světlejší nebo tmavší masky a nevelké známky na hrudi. Srst vyžaduje pravidelně čistit kartáčem.

CHARAKTER:
Jagdterier se hodně cení jako univerzální lovecký pes. Nespoutaný, odvážný, vytrvalý pes, skvěle se přizpůsobuje horským podmínkám, aportuje malou zvěř na suchu i ve vodě, je to výborný hlídač. Pro držení v domě se však nehodí, je až příliš aktivní.
PÉČE:
Srst vyžaduje pravidelně čistit kartáčem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama