Jemné vlasy

20. února 2011 v 15:50 |  Zdraví a Krása

1. Nechte si udělat melír. Do vlasů vnese živost a nadýchanost. Melír je navíc trochu zdrsní a udělá silnějšími, takže opticky vypadají bohatší.

2. Jemné vlasy je potřeba často stříhat, a to v dokonalém a správném střihu. Vhodná je střední délka vlasů - vlasy je vhodné fénovat nebo je nadýchat volnější trvalou. Dlouhé vlasy nejsou vhodné, protože zvýrazňují jemnost vlasů, krátké se zase nedají načechrat.

3. Pravidelně si masírujte pokožku hlavy, kterou masáž příjemně prokrví. Jemné vlasy sice už nezhoustnou, ale budou růst zdravější a silnější vlasy. Tip: Pokud nemáte moc času, můžete si masáž dělat během mytí vlasů.

4. Používejte šampony s objemovým efektem. Tento druh šamponů je stále oblíbenější a dokonalejší. S pomocí keratinových látek vám vlasy zdrsní a vypadají hustěji. Má to však také jednu nevýhodu - vlasy se o něco hůře rozčesávají. Nedoporučujeme používat šampony, které obsahují tzv. polymerové látky, které jsou sice vhodné na poškozené vlasy, ale jemné vlasy zatěžují, slepují a opticky působí zplihle.

5. Určitě je pro vás demotivující, že ať děláte cokoliv, během spánku vám jemné vlasy zplihnou. Je proto vhodné umývat vlasy vždy ráno. Snažte se používat šampon, který je šetrný k vašim vlasům, nedoporučujeme však dětské šampony. Ty jsou sice jemné, ale vlasy příliš změkčují. Vždy používejte přípravek na oplachování, ale nanášejte ho pouze na konečky vlasů, abyste vlasy příliš nezatížili ošetřujícími látkami.

6. Pokud jsou vlasy příliš jemné a tenké hlavně na konečcích, nedostatek vitamínů tento stav jenom zhoršuje. Řešením může být každé dva měsíce týdenní vitamínová kúra, která doplní zásoby vitamínu H, působícího na keratinové struktury.

7. Na jemné vlasy se nedoporučuje používat přípravky s obsahem oleje. Vyhněte se mastným gelům, krémům a voskům, protože pokud si nedáte pozor a použijete jich velké množství, vlasy se slepí do pramínků.

8. Nejlepším přípravkem na jemné vlasy je pěnové tužidlo. Je možné ho nanést na suché anebo mokré vlasy, účes bude stálejší, pevnější a mohutnější. Abyste dosáhli žádaného efektu, pěnu rozčesávejte tak, aby zasáhla vlasy také u kořínků. Nebojte se a použijte dvě dlaně pěnového tužidla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama