Norfolk teriér

4. února 2011 v 10:23 |  pejsci

Norfolk teriér (Norfolk Terrier)

Norfolk teriér je odvážný pes, dobře snášející děti.
ANGLICKÝ NÁZEV:
Norfolk Terrier
PŮVOD:
Před více jak sty lety byli Norfolský teriér a Norvičský teriér jediným plemenem a nerozlišovali se. Tito psi byli po dlouhou dobu v módě u studentů Cambridge university, kterým je prodával chovatel Lopens. Již v této době se psi předváděli na výstavách. Sotva ale v roce 1932 Anglický klub chovatelů toto plemeno oficiálně přiznal, tak se v roce 1964 teriéři rozdělili na dvě plemena - norfolské a norvičské teriéry. Rozdílnost těchto psů spočívá v tom, že u norfolských teriérů jsou uši klopené a chrupavčité, zatímco u norvičského teriéra jsou stojaté. Ostatní znaky plemen se prakticky neliší. 
Plemeno bylo přiznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.
POPIS:
Norfolský teriér je silný, kompaktní a dobře rostlý pes, se silnými svaly a krátkým rovným hřbetem. Hlava malá, mezi ušima široká, s klínovitým čenichem, který je kratší než mozkovna. Oči malé, oválné, tmavé, bystrého výrazu. Uši klopené a dostatečně oddálené. Ocas postupně se zužující, co nejrovnější, nesený vzhůru. 

VÝŠKA:
V kohoutku je 25 až 26 cm.
VÁHA:
V rozmezí 5 až 5,5 kg.
SRST:
Srst tvrdá, drátovitá, přiléhající. Na krku bývá bohatší a delší. Přiznané zbarvení je rezavé, pšeničné, černo-tříslové.
CHARAKTER:
Norfolský teriér je odvážný pes, dobře vychází s dětmi. Je velmi energický a průbojný. Vyžaduje delší procházky. 
PÉČE:
Vyžaduje delší procházky. 

  

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama