Opičí pinč

5. února 2011 v 13:20 |  pejsci

Opičí pinč (Affenpinscher)

Opičí pinč (Affenpinscher) je miniaturní, dekorativní pes.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Affenpinscher, Money Dog
PŮVOD:
Označení "Affen-pinč" se odvodilo z německého jako "opičí pinč" (něm.Affe=opice). Vlast tohoto plemene je v Německu, němci je často nazývají trpasličím affen-pinčem, francouzi - "ušatým čertíkem". Vyšlechtěn v Německu v 17.století, vyobrazení tohoto plemeno můžeme najít na obrazech Van Gogha i Dürera. Toto plemeno bylo nejdříve využíváno pro chytání krys, ale posléze se z něho stal překrásný společník, patřící zásadně k hospodářství. V průběhu vzniku se vyznačuje několika změnami. Mnohé zdroje uvádějí, že affen-pinč vznikl z bruselského grifonka, druzí tvrdí opak, že - affen-pinč je jeho předek. V roce 1896 v Německu na Berlínské výstavě Krajtě bylo toto plemeno uznáno samostatným. Rozšířením se dostali do Evropy a Severní Ameriky
POPIS:
Affen-pinč je miniaturní pes. Výška 25-28 cm. Váha 3-4,5 kg. Kvadratického tvaru. Pevně rostlý pes s drsnou, kudrnatou, srstí dlouhou 2,5 cm na zádech a na ocasu (na hlavě o něco delší) a zmačknutým čumáčkem. Hlava je nevelká, okrouhlá. Oči jsou velké, černé, spolu s čumáčkem vytváří rovnoramenný trojúhelník. Uši jsou stojací nebo polovisící. Dovolující zabarvení je černé, prokvétající nebo černé s nádechem.

VÝŠKA:
V kohoutku 25-28 cm.
VÁHA:
3-4,5 kg.
SRST:
Drsná, kudrnatá, dlouhá srst. Vyžáduje náročnou péči.
CHARAKTER:
Affen-pinč je velmi přívětivý, výborný lovec krys, vždy poslušný na zavolání majitele. Spolehlivý přítel a nezapomenutelný společník.

बंदर PINC - चेक़ गणतंत्र - 1
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama