Květen 2011

Chceš být na obálce časopisu?

28. května 2011 v 17:04 BlbŮsTkY
Chceš být na obálce časopisu?
1)Jdi na stránku www,magmypic.com.
2)Nahraj svou fotku...
3)Vyber design časopisu...
4)A nakonec pravým tlačítkem klik na fotku,Uložit jako...a je to!

O hloupém honzovi

27. května 2011 v 16:21 BáSničky
O hloupém honzovi
Vypravěč: V zahrádce, kde stála chaloupka maličká,
žil hloupý Honza a s ním jeho matička.
Dobračka celé dny makala v lomu,
zatímco Honza, ten nevyšel z domu.
Jakživ se jenom tak za pecí flinkal,
buď koukal do blba a nebo spinkal.
Až jednou mamina vzplála jak svíčka,
a kopla ho pohorkou do konečníčka.
Matka: Už tě mám po krk nehodný chlapečku,
nemíním do smrti dělat ti děvečku.
Vypadni do světa, ať už jsi v luftu,
na cestách naraž si nějakou buchtu.
Vypravěč: Vydal se Honza jen s uzlíkem na cestu,
najít si ve světě solidní nevěstu.
Došel do království, kde vládl smutek,
a kdo měl dceru, ten dávno z něj utek.
Bydlel tam totiž drak na hoře železný.
a ten měl k svačině nejraděj princezny.
Jakmile tamní král uviděl Honzíka,
hned z trůnu vyskočil s mrštností kamzíka.
Král: V životě nezřel jsem takého vazáka,
Honzo, ty určitě troufneš si na draka.
On jinak zblajzne mou poslední dceru,
když ji však zachráníš, dám ti ji, věru.
Princezna: Stejně to nedobře dopadne tatíku,
na draka to chce mít rozum a taktiku.
Nedávno padla tam rytířů přesila,
co zmůže Honza? Dyť má výraz debila.


Krakonoš jak ho neznáte

27. května 2011 v 15:05 Záhady světa

Krakonoš neboli Rýbrcoul


Ačkoliv mu nejčastěji říkáme Krakonoš (což je jméno poměrně moderní a ve starších pramenech ho nenajdete), patří horskému démonu a geniu lociKrkonoš jméno Rýbrcoul. Taky Rybecoul a Librcoul, německy pak Rübenzahl. Tváří v tvář je pak záhodnou oslovovat ho pan Johanes, případněpan Jan z Hory, jak nás ujišťují praktičtí démonologové, protože Rýbr ... pan Johanes nerad slyší své pravé jméno. Však také kolem něj vznikla celkem dlouhá a složitá lingvistická debata.
Prý to bylo jméno původně posměšné, vycházející z německého Rübe - řepa a zahlen - počítat. Anebo podle A.J. Tůmy-Patry je původem z rubec,rozuměj dřevorubec, čili Dr. Voštěp. Případně přesmyčkou ze jména luciper. Nebo bylo na začátku jméno Roncevall? Kdo ví.

Fext

27. května 2011 v 14:52 Záhady světa
Fext

Zrodila ho - s největší pravděpodobností - třicetiletá válka, kterou pro Země Koruny České představoval především postup švédských vojsk přes Východní Čechy a Moravu. Tam se také objevilo nejvíce pověstí o nezranitelných odvážných rychtářích, bránících své vesnice nikoliv ve jméně panovníkově, ale pro záchranu vlastních životů a majetku, což v chaosu první půle sedmnáctého století bylo jediné, v co se dalo ještě věřit.
Fext byl nezranitelný, obvykle se vysmívající překvapenému a vyděšenému švédskému důstojníku, který do něj vypálil kuli ze své pistole v přesvědčení, že tento argument mu jako vždy otevře cestu. Nezranitelný zmrzlík, jak se fextům někde hezky česky říkávalo, mu ovšem s posměchem hodil kuli pod nohy a útočníkům nezbylo než utéct. Stačilo, ovšem, nabít nikoliv olovem, ale skleněnou koulí, a dopadlo by to naopak, jenže o této praktice Švédové patrně nevěděli. Aspoň většinou, v Jihlavě straší přízrak švédského generála Österlinga, který za svého života fextem byl, dívka, jejíž zavraždil milého ovšem příslušné znalosti měla a sklem naládovala.
Kdyby nebylo pozdějších pověstí, fext by sem, při vší úctě, nepatřil, protože očividně jde o obyčejného člověka, znalého magických praktik. Však také existoval i recept, jak této potřebné schopnosti dosáhnout. Narodilo-li se totiž dítě v plodovém obalu, měl se tento opatrně sejmout, usušit, uschovat a až potomek dosáhne dospělosti, předat mu ho s jednoduchým návodem k použití - Nosit pod levou paží, poskytujeme doživotní záruky.
Jenže když války skončily, fextové nezmizeli, respektive zůstala náhodnými vlivy prostředí mumifikovaná těla, která spolu s touhou po nezranitelnosti fexty původně zrodila.
A tak začali zmrzlíci strašit. Nijak zvlášť, většinou jen reagovali na přitroublé jednání živých. Někdy si i vzpomněli na rodnou církev (nebo se jen bavili) jako ten z Honbic u Chrudimi, který ležel v tamní márnici a mezi jehož nohy snesla slepice několik vajec. Když se je pokusila nějaká tetka sebrat, fext sevřel nohy a povolil až když vyděšená žena slíbila přispět na mši svatou. Ale převážně se fexti, vytažení z márnic a hrobů, jen pevně drželi svých únosců a odmítali se pustit, dokud nebyli vráceni k věčnému odpočinku

Bubák

16. května 2011 v 16:20 videa

MS v hokeji 2011( bronz)

15. května 2011 v 20:09 ZAjímavosti
BRONZOVÝ TÝM. Čeští hokejisté získali na MS 2011 v Bratislavě bronzové medaile.


S BRONZOVÝMI MEDAILEMI NA KRKU. Trofej pro třetí nejlepší tým mistrovství světa už je v rukách kapitána Tomáše Rolinka a čeští hokejisté si vychutnávají hymnu.

JE NÁŠ! Kapitán Tomáš Rolinek s talířem pro bronzový tým na MS 2011 přijímá gratulace spoluhráčů.

SRANDA. Obránce Karel Rachůnek (vpravo) se usmívá na spoluhráče Patrika Eliáše. Na krku jim visí bronzová medaile.


Krásný bronz máme . Hoši děkujem . ♥


21 mužských pravidel, které by ženy měly znát:

14. května 2011 v 12:35 BlbŮsTkY
21 mužských pravidel, které by ženy měly znát:1. Jestli si myslíš, že jsi tlustá, asi budeš - neptej se nás.

2. Nauč se ovládat záchodové prkénko - jestliže je nahoře, dej ho dolů.

3. Nestříhej si vlasy, nikdy.

4. Jsou chvíle, kdy na tebe nemyslíme. Nauč se s tím žít.

5. Neděle = sport.


Tělák

14. května 2011 v 12:31 TrapáSky
No takže,chodím do deváté třídy na základní škole a jsem totálně zabouchnutá do jednoho bezva kluka z protější třídy.Zrovna jsme měli tělák,a to v šatně vždycky děláme kraviny.Ty kluci z tý třídy mají šatny na proti nám.Dneska mě ale napadla obzvlášť trhlá věc.Byly jsme už pořádně rozjetý,jako kdyby jsme byly opilý ale nic jsme nepili.Posunula jsem lavičku doprostřed šatny,a začala si slíkat vršek,postupně sukni a potom ponožky a dělala jsem u toho strašný blbosti.Při tom celym jsem si zpívala Dont cha od Pussycat Dolls.Můj zpěv je něco jako když škrápeš vidličkou o tabuly.Ale to mi bylo uplně jedno.Já jsem si jenom vychutnávala se zavřenýma očima jak mi holky tleskaj a řvou:Terka,Terka,Terka!Pak už jsem zůstala jen v kalhotkách a podprsence!To byl už dost velkej trapas,protože ty holky se strašně chechtaly.Chápala jsem proč se chechtaj.Přece mě!Tak sem to neřešila a postupně si sundávala i podprsenku.Pak sem si držela prsa a lekla jsem se mojí nejlepší kámošky,Pošeptala mi,ať se otočim zády ke dveřím,že mi chce něco říct.A hádejte co mi řekla!Řekla mi,že celou tu show viděli i kluci z protější šatny.Tak sem se uplně rudá otočila a můj idol tam stál jak opařenej.Když sem se na něj koukla,strašně se začal telit.Bylo mi strašně trapně.To už ale přišel náš učitel na tělák a chystal se nám říct,že se máme připravit na 10 koleček okolo školy.Jak se ale nadechl,uviděl mě a já sem zrudla ještě víc.Všichni se strašně telily jediná já a pan učitel jsme byly ticho.Tak sem na nic nečekala a šla jsem se oblíkat.Zůstala mi strašná přezdívka,ale chodím s klukem mých snů...
Terka 15

Záchod

14. května 2011 v 12:24 TrapáSky
Uz rok chodim na stredni skolu a uz se mi stal jeden mega trapas pro me. V hodine nemciny se mi desne chtelo na zachod.Zeptala jsem se tedy Pani ucitelky jestli si na zachod muzu zajit.Ta rekla ze ne ze za 10 min zvoni ze to vydrzim.Uz sem to nemohla vydrzet jak zazvonilo hned sem bezela na zachod a tak rychle ze jsem se zapomela zamknou.Ten divci zachod se nachazi hned na proti vstupnich dveri.Asi vas napadne co se stalo nezamkla jsem se a jak sedim na tom zachode najednou se rozleti ty me dvirka a vejde tam nejaka holka byla tam nastesti sama ale co horsi na proti tech vychozich dveri si vzdycky sedavaji kluci z nasi tridy takze me videli a tom zachode bez kalhot.Nechtela jsem se po tom vsem ani vratit do tridy takova ostuda.Nastesti se na to za par tydnu zapomelo ale jak chce jit nekdo v hodine na zachod tak se jen modlim at si na to zase nevspomenou.
Magda 17

hokej ms 2010 (Mistři)

14. května 2011 v 10:49 videa


Škoda že se jim to nepovedlo i tenhle rok . I když proti Švédum nevyhráli a mistři tenhle rok nebudou, pro mně vždi mistři budou .

Hans Hagen

5. května 2011 v 15:20 Záhady světa
Hans Hagen
Hans Hagen nebo muž podobného jména byl prý voják wehrmachtu, který se ke konci druhé světové války jaksi zapomněl při ústupu své armády a musel se schovat před přicházejícími spojeneckými vojsky v komplexu štol vápencového dolu v lokalitě zvané Česká Amerika. O život se bojící, od světa odříznutý, bez informací a v cizí zemi ztracený muž se ponořil do temnoty chodeb, vykutaných ve skalním masivu Českého krasu. Štoly spojující kamenolomy se pak staly jeho domovem i vězením.
Jak asi bylo člověku skrývajícímu se měsíce a měsíce ve vlhké díře. Co jedl, čím se zahříval, když přišel mráz a na co myslel během dlouhých bezesných nocí. Nebylo pro něj žádné přijatelné budoucnosti, žádné naděje. Ve tmě, chladu a mokru, v nejvzdálenějších koutech podzemí žil voják svůj nedobrovolný poustevnický život. Roky ubíhaly a do Hagenova vědomí se pomalu vkrádala okolní tíseň, samota a ticho. Přestal pro něj existovat čas i okolní svět. Stal se součástí temnoty. Zoufalého vojáka nakonec přemohlo plíživé šílenství a začal nenávidět každého vetřelce přicházejícího ze světa, který mu byl navždy odepřen.