Červenec 2011

Piti piti pa-Pohádka

22. července 2011 v 15:56 videa


Jak na make-up..když máš akné?

22. července 2011 v 15:15 Zdraví a Krása

Jak na make-up..když máš akné?

Každá dívka či žena miluje líčení nejen z toho důvodu, že nás dělá krásnější, ale také proto, že líčení je zábava. Avšak ty ženy, jejichž pleť je náchylná k akné mohou mít při nanášení make-upu určité obavy, že bude jejich pleť po nanesení make-upu vypadat hůř, nebo se jim akné dokonce zhorší. Akné postihuje každou věkovou skupinu žen, ale to neznamená, že se tyto ženy a dívky musí od používání make-upu držet dál.

Výběr je důležitý

Make-up, který budeš používat musí být takový, aby pokryl jizvičky, které máš po akné a zároveň zakryl stávající pupínky. Make-up musí být proto vybrán s velkou pečlivostí. V různých drogériích můžeš sehnat make-up, který tě nejen udělá krásnější, ale také ti pomůže proti akné bojovat. Kup si proto takový, který neobsahuje oleje a neucpává póry. Před nákupem si tedy zkontroluj jeho štítek a složení, které je pro aknózní pleť také velmi důležité. Pokud se stále nemůžeš rozhodnout, který make-up je pro tebe ten pravý, zvol ten minerální, který je vyroben z minerálů z přírodních zdrojů. Mezi značky, které tento make-up nabízí, je třeba Maybelline. Minerální make-up obsahuje také oxid zinečnatý, který taktéž pomáhá v boji s akné.

Jak make-up nanést?

Před každým nanesením jakéhokoli líčení je důležité, aby byla tvá pleť čistá. Umyj si proto obličej čístící vodou, která obsahuje benzoyl peroxid nebo kyselinu salicylovou. Obě dvě tyto složky pomáhají hloubkově čistit pleť i akné. Vezmi si proto čistící vatový tampon a jemně s ním otři obličej, aby si se zbavila mastnoty a tvá pleť byla svěží. Nyní je na řadě nejdůležitější část použivání make-upu. Než jej naneseš na obličej, použij korektor ve stejném odstínu tvé pleti a aplikuj jej na červené pupínky na obličeji. Po chviličce vezmi do ruky např. minerální make-up a pomocí štětce nebo houbičky nanášej make-up do ztracena na obličej a krk. Poté můžeš použít i pudr, díky kterému se tvá pleť nebude lesknout ani po několika hodinách. Doporučuji ti Stay Matte od Rimmel.

Doladění

Pokud i ty patříš mezi slečny, které se neobejdou bez tvářenky nebo bronzeru, měj na paměti, že ty krémového složení mohou být pro tvou pleť příliš těžké a ucpávat tak póry. Základem líčení je také nanášení očních stínů, ty se nezapomínej vyhýbat těm, které jsou vysoce lesklé, obsahují totiž složky, jako je slída a mohou vyvolávat vznik akné. To samé platí i u tmavých očních stínů, které ve svém složení mají tmavé pigmenty, které pro tvou pleť nejsou vhodné. Co se lesků na rty týče, i ty mohou být mastné a kolem úst se ti můžou vytvořit nevzhledné pupínky, proto vol raději matné rtěnky.

Pražský krysařík (PRAGUE RATTER)

22. července 2011 v 15:08 pejsci

Pražský krysařík

Pražský krysařík je jemný mazlivý, zvědavý, čtverácký psík. Jeho hbitost je obdivuhodná. Při běhu je velice rychlý, obratný a neúnavný.

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: PRAGUE RATTER; čes.: Pražský krysařík
PŮVOD:
Dle historických pramenů sahá toto plemeno s označováním PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK hluboko do historie našeho národa. Kdy bylo pro jeho značně vyvinuté čichové schopnosti, a vzhledem k jeho malému vzrůstu a rychlému pohybu používáno při zneškodňování myší a krys (odtud jeho historický název "krysařík"). Tato vlastnost je mu dána dlouholetým historickým vývojem. Tento malý ratlíček býval častým hostem při královských hostinách českých králů na pražském hradě. Byl ozdobou dvora českých knížat a králů od nejzazších dob českého státního života a jako dar českých panovníků se dostával na dvory ostatních evropských vladařů a odtud dále mezi občanské vrstvy. O historii pražských krysaříků je dochováno mnoho údajů. Pátrání v historických pramenech přineslo výsledky, které prokázaly, že jde o výhradně české plemeno, jehož minulost je vlastně historická. V roce 1980 bylo přistoupeno k jeho regeneraci, která proběhla rychle a s úspěchem, takže pražský krysařík je opět v oblibě a žije v našich rodinách

Síla mořské soli

22. července 2011 v 14:54 Zdraví a Krása
Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, bez kterých se člověk neobejde. Patří k nim jód, který příznivě působí na štítnou žlázu, bróm, účinný na nervy, draslík a sodík, které přispívají k lepšímu soustředění a přemýšlení. Mořskou sůl koupíte buď přírodní, nebo rafinovanou jako směs přírodního chloridu sodného. Dostanete ji v potravinách nebo v drogeriích a lékárnách. Záleží na tom, k jakému účelu ji potřebujete.

Na drobné popáleniny pomáhá směs soli s olejem, nejlépe olivovým. Potírejte si tím bolavá místa, nikdy však nepoužívejte tuto směs na otevřené rány. Slaný olej zabrání vzniku skvrn po popálení.
Bradavic vás zbaví roztok, který připravíte smícháním jedné lžíce soli a lžíce octa. Bradavice si tím potírejte denně až do doby, než úplně zmizí.
Pokud vás bolí v krku, zaručeně vám pomůže vykloktat si několikrát za den slanou vodou. Také ucpaný nos propláchněte slanou vodou, určitě se uvolní.
Bolavé koutky úst a drobné vyrážky na tváři potírejte mořskou solí rozpuštěnou ve vodě.
Slaná voda dobře pročistí celé tělo. Proto je dobré pít několik dní za sebou jemný solný roztok. Stačí ve skleničce vody rozpustit špetku mořské soli a vypít, nejlépe ráno. Nebo rozpustit jednu čajovou lžičku v litru vody a popíjet roztok po malých doušcích po celý den.
Smícháte-li mořskou sůl ve stejném poměru s medem, získáte "pleťovou masku". Směs nechte působit 15 minut, pak ji opláchněte vlažnou vodou a obličej si ošetřete vhodným krémem. Uvidíte, že pleť bude čistá a svěží.
Už i naše babičky znaly kouzelné účinky mořské soli. Vůbec staré recepty jsou někdy zdravější a léčivější než ty dnešní. Otázkou je, čím to je. Možná se to dá vysvětlit tím, že se v minulosti nepoužívalo tak velké množství chemie, které právě v současnosti škodí.

Panna

22. července 2011 v 11:46
PAnna 23. 8. až 22. 9.


Žena PANNA
Představujete si dívku ve znamení Panny jako jemnou, panenskou děvu, čistou jako čerstvě napadlý sníh? Asi přijdete o pár iluzí. Není to žádná rusalka v průsvitném hávu, která klečí u jezera. Promiňte, že jsem vám zničila vaši představu.
Žena Panna dokáže opustit manžela kvůli muži, kterého potkala kdesi daleko za oceánem, porodit milencovo dítě, než se odhodlá k sňatku, a čelit nepřátelskému světu se vzpřímenou hlavou. To není zrovna panenský přístup.
Je pravda, že v zásadě je ostýchavá. O tom není sporu. Tyto dívky nepronášejí plamenné projevy na veřejnosti ani nerozbíjejí sekerami saloony v tažení proti pití alkoholu. Rovněž se nedostávají do vězení za řízení v podnapilém stavu. Ale žena Panna je žena. Zná všechny nezbytné lsti a zbraně, včetně odhodlání dosáhnout štěstí, ať ji cesta k němu zavede kamkoliv. Kvůli pár pichlavým trnům podél cesty neomdlí ani nebude zoufale volat o pomoc.
Jak jednou přijme lásku jako opravdovou a ideální, čistota vztahu podle jejího vlastního konceptu převáží nad všemi právními dokumenty světa. Jakmile je láska Panny zažehnuta, rozžhaví se do běla a vášně ostatních znamení se její intenzitě a jedinečnosti nemohou rovnat. Ovšem vzplanutí takové lásky může trvat dost dlouho.
Je perfekcionistka, ale to neznamená, že je sama dokonalá. Má své záporný rysy, které vás mohou velice rozčilovat. Jeden z nich je ten, že zarputile věří, že nikdo nedokáže dělat všechno tak pořádně a výkonně jako ona. Také je pedant na dochvilnost. Už jste někdy nechal Pannu na sebe čekat na schůzce? Když je rozzlobená nebo mrzutá, nebude zuřit a rozbíjet láhve o vaši hlavu, ale když ji naštvete, dovede být hašteřivá a podrážděná. Měl byste být připraven, že vám od plic vyhubuje. Přineste jí květiny. Přiznejte, že je chyba na vaší straně, a nehádejte se.
To, že má čistou duši, neznamená, že je naivní. Nemyslím tím, že vám bude kontrolovat šaty, alespoň ne před svatbou. Potom to bude v jejím domě a nebude se cítit tolik provinilá.
Když má přiznat, že chybila, dojde u ní k mentálnímu bloku - jako kus dřeva přímo před jejím mozkem - takže bude nejlepší, když vezmete vinu rovnou na sebe. I když vám to může jít na nervy, většinou bude mít pravdu. Tak proč byste se s ní měl přít?
Jestli chodíte s dívkou v Panně, oprašte své dobré způsoby a slovník. Hrubá slova nebo pití vody z nádoby na mytí rukou jí nevoní. Nechroupejte jí mrkev těsně u ucha a ohryzávání kukuřice byste měl vůbec vynechat. V nedbalém oblečení také neprojdete její inspekcí. Jste-li zamilovaný do Panny, měl byste se smířit s holením dvakrát denně, a totéž platí o sprchování. Před schůzkou s ní použijte vodu po holení, vykartáčujte si oblek, umyjte si vlasy, vezměte si čistou košili, buďte zdvořilý a vyčistěte si body. A ještě jedna cenná rada: Až se příště zpozdíte, předstírejte, že nevíte, kolik je hodin. Vejděte k ní rozzlobený. Až se vás zeptá, co se stalo, řekněte jí, že ta zpropadená knihovna (to je asi nejsilnější slovo, jakého se můžete odvážit) zavírá pět minut před úřední zavírací dobou. Kdyby se to stalo jen občas, nebylo by to tak hrozné, ale oni vám zavřou před nosem každý večer, když jdete odevzdat ty těžké vědecké časopisy. Vaše zpoždění bude hned zapomenuto.

Lev

22. července 2011 v 11:42
LEv 23. 7. až 22. 8.


Žena LEV
Jedna věc, kterou žena Lev pravděpodobně vlastní, se vám nebude líbit. Album fotografií a upomínek všech jejích bývalých nápadníků. Nemá cenu zkoušet ji přinutit album spálit, protože Lvice je sentimentální.
Není to čekanka. Je to slunečnice. S největší pravděpodobností je neuvěřitelně oblíbená, a jestli chcete, aby se s nížila k tomu, že bude po zbytek života užívat vaše jméno, budete mít hodně konkurentů.
Zřejmě bude ve společnosti jedničkou a bude shlížet na ostatní ženy jako královna, ale s tak odzbrojující vřelostí a tak nádherným úsměvem, že to nikomu doopravdy nevadí.
Příroda obdařila Lvici takovým temperamentem, chytrostí, půvabem, krásou a sex-appealem, že by stačily aspoň pro tři ženy, a ještě by zbylo. Jste-li obětí komplexu méněcennosti, raději byste měl zaměřit zrak na ptáka s méně oslnivým peřím. Nečekejte, že z ní uděláte poslušnou malou hospodyňku, která vám visí na rtech a hltá každé slovo. Muž, který čeká, že mu dívka Lev bude sedět u nohou a zbožňovat ho, je blázen. Považujte se za šťastného, když vám vyjde vstříc na půl cesty, bude vás respektovat, bude ochotná být vaší partnerkou a dovolí vám ji citově vlastnit. Vždyť už tím, že svolila, abyste ji miloval, vás prakticky povýšila do rytířského stavu.
Vyplatí se pamatovat si, že žena Lev dokáže ztropit bouři, stejně jako předstírat, že je sladká a dokonale neškodná. Ale pozor. To je pouze role, kterou přijala, protože měla dobré recenze. Jakmile ji připravíte o vedoucí roli v vaší milostné produkci a nabídnete jí podřadnou úlohu, zjistíte, že vůbec není ostýchavá a poddajná. Lvice si sice schovává své drápy, nicméně si je stejně každý den brousí.
První krok, pokud se dvoříte této dívce, je vybavit se dárky. Celkem nezáleží na tom, co to je, hlavně když jsou drahé, vybrané s výtečným vkusem a doplněné příhodným oblečením, když jí je předáváte. Potom byste měl cvičit různé komplimenty. buďte prosím originální a vynalézavý. Fráze jako "Seš opravdu kočka, miláčku," vám zajistí, že vás rovnou vyhodí z paláce zpátky mezi plebs. Vulgárnost a slang ji nechávají ledově chladnou.
Nezazlívejte Lvici občasnou aroganci a marnivost. Má v povaze vyvyšovat se nad obyčejnými masami. Nemůžete od ní čekat, že sestoupí z trůnu, který jí byl dán do vínku.
S trochou lichotek dosáhnete u vaší partnerky všeho. Jistě jste už uhodl, že to je její skrytá slabost. A jestli nemáte v úmyslu se s ní oženit, tady je ještě jedno tajemství: po chvíli ji pozlacená klec unaví a bude chtít vyrazit do džungle, aby zjistila, co tam dělají ostatní kočky. Zavřete-li ji mezi čtyři stěny a pod jednu střechu, brzy ztratí jiskru. Nechte ji budovat vlastní kariéru.

Rak

22. července 2011 v 11:38

RAk 22. 6. až 22. 7.


Žena RAK
Nedělejte si iluze. Ze začátku vám bude dělat potíže se rozhodnout, jestli je vaše dívka Rak něžná měsíční víla nebo potřeštěná holka. A nakonec to stejně nebudete vědět.
V deštivé sezóně vás utopí ve svém smutku. Když se slunce opět vynoří zpoza mraků, odrovná vás smíchem a dojme vás svou něhou. Její nálady se podobají starým němým filmům, kde se prolíná hysterický humor s krvákem a celý příběh doprovází živá hra na piano.
Pochopitelně se jí nemůžete dívat pod matraci, dokud se s ní neoženíte. Potrpí si na skromnost. Ale můžete se vsadit, že tam má starou punčochu napěchovanou bankovkami a mincemi. Vaše úspory jí asi budou neobyčejně zajímat a peníze se stanou oblíbeným tématem konverzace. Pokud žádné nemáte, nebude na vás shlížet s pohrdáním, pokud jste typ muže, který se je snaží získat. Pomůže vám je vydělat a ušetřit, ale když dojde na jejich zbytečné vyhazování, jste v tom sám. Nepřehánějte to, protože jinak uvidí, že vaše společné finanční zabezpečení se rozplývá v nenávratnu. Když této dívce věnujete velmi nákladný dárek a ona řekne: "Neměls to dělat," myslí to úplně vážně.
Měl byste vědět, že když se do vás zamiluje žena ve znamení Raka, může vám to dát najevo dvěma různými způsoby. Při tom prvním je jemná a ženská, stydlivá, skromná a příjemně se chvěje. Při tom druhém je však poněkud otravná. Použije každý možný trik, aby vám byla co nejblíž. Samozřejmě to může být vzrušující, pokud o ni opravdu stojíte. Ale máte-li jen přátelské úmysly a ona vám schválně tiskne ruku a vroucně vás líbá na tvář zrovna ve chvíli, když kolem kráčí dívka vašich snů, může tato hra značně ztratit na půvabu.
Měl byste si zapamatovat, čeho byste se s dívkami ve znamení Raka měl vyvarovat. Nesnáší, když je kritizujete, výsměch ji hluboce zraňuje a nepřijímá žádné odmítnutí. Typický Rak váhá. Budete se k ní muset přiblížit první. Pokud se vůbec pohne, bude to dozadu nebo na stranu. Svou ostýchavou povahou a strachem z odmrštění se tak podobá mužským jedincům tohoto znamení.

Účinné sporty k hubnutí

22. července 2011 v 11:17 Zdraví a Krása
Orientální tanec

Orientální tanec, u nás nazýván také břišní tanec, je určen pro všechny věkové kategorie či úrovně pohybového nadání, vhodný je dokonce i pro těhotné ženy (určitá opatření u některých prvků přece jen jsou). Orientální tanec přináší pozitivní účinky jak na fyzickou kondici, tak na psychiku. Je ale potřeba dodržovat správné provádění prvků, cvičit je dobré pod vedením instruktorky.


Základem tance jsou krouživé a vlnivé pohyby doplňované rytmickým potřásáním boků a ramen. Při orientálním tanci pracuje celé tělo, důraz se klade na pánevní oblast a břicho. Pokud chcete spalovat tuky a formovat postavu, vyberte si novou formu břišního tance - orient fitness.

Která barva tě nejlépe vystihuje?

21. července 2011 v 18:52 TEstY

Odpovězte na 10 otázek a zjistěte, která barva vás nejlépe vystihuje!Nejhorší noční můra každé ženy….. má před sebou boty na jehlovém podpatku přesně podle současných trendů, cena je dobrá, velikost perfektně sedí, ale mají je v několika barvách: červené, černé nebo zelené - v jaké barvě si je má koupit? A tak je to se vším - od bot a tapet až po kabelky a povlečení - máme na výběr z tolika barev, ale jak zůstat "in", když se trendy každou sezónu mění? Jak tedy máme vědět, jakou barvu si zvolit?

Barvy o nás vypovídají mnoho. Nejde jen o módu, barvy mohou naznačit o člověku opravdu hodně - je produktivní a hravý nebo ambiciózní a tvořivý? Přední britský odborník na životní styl Paul Darby učí lidi vnímat, co o nich barvy říkají, a jak je můžou používat, aby pozitivně ovlivňovaly jejich náladu, výkonnost a celkový pocit pohody.

Všem, kdo by chtěli do svého domova nebo šatníku vpustit trochu více barevnosti, nabízíme tento barevný test. Zjistěte, která barva se k vám nejvíc hodí!

10 otázek,

které odhalí vaši barvuOdpovězte na následující otázky co nejrychleji a nejupřímněji, bez váhání a delšího přemýšlení. Odpovídejte intuitivně.


1. CO OČEKÁVÁTE OD ŽIVOTA?

a) Potěšení
b) Kreativitu
c) Oblíbenost
d) Moc
e) Svobodu

2. JAK BYSTE POPSALI SVOU KARIÉRU?
a) Není důležitá
b) Zasloužila by změnu
c) Měl(a) bych být povýšen(a)
d) Vše vychází skvěle
e) Naplňuje mne

3. JAK SE NEJČASTĚJI CÍTÍTE?
a) Šťastně
b) Uvolněně
c) Podléhám nátlaku
d) Pod vedením
e) V bezpečí

4. JAK BYSTE POPSALI SVÉ AMBICE?
a) Změna je vždy vítána
b) Jsou dlouhodobé, nicméně se mohou přizpůsobit
c) Nenaplňuji je tak rychle, jak bych si přál(a)
d) Potřebuji se okamžitě dostat dále
e) Jsou prosté

5. JAK BYSTE POPSALI KVALITU SVÉHO ŽIVOTA?
a) Vynikající
b) Šťastný
c) V jednom kole
d) Frustrující
e) Jde to

6. POPIŠTE SVÉ ZNÁMÉ
a) Pár dobrých šikovných lidí
b) Blázniví kreativní přátelé
c) Mám spoustu známých, patří mezi ně kolegové i kamarádi
d) Důležité osoby/pracovní kontakty
e) Úzkostlivě pečlivý výběr lidí

7. NAŠLI JSTE SVOU ŽIVOTNÍ LÁSKU?
a) Ne, nehledám ji, chci se jen bavit
b) Zatím hledám všude, kde to jde
c) Ano, v tuto chvíli ji mám
d) Možná, náš vztah zraje
e) Našel jsem tu pravou / našla jsem toho pravého

8. JAK VYPADÁ VAŠE ENERGIE V PRŮBĚHU DNE?
a) Roste
b) Je stále stejná
c) Upadá
d) Jde až na dno
e) Mění se nahoru i dolů

9. JAK SE CÍTÍTE?
a) Se stavem věcí jsem naprosto spokojen(a)
b) Potřeboval(a) bych pár věcí znovu promyslet
c) Chtěl(a) bych se pohnout dále
d) Potřebuji pomoc a podporu
e) Často ve víru změn

10. KDYBYSTE MĚLI POPSAT SAMI SEBE VE ZKRATCE, CO BYSTE ŘEKLI?
a) Hledám potěšení
b) O všem přemýšlím
c) Workoholik
d) Potřebuji sílu a bezpečí
e) Jsem přizpůsobivý(á), v pohodě

A teď vyhodnocení!Jak mít vlnité vlasy.

21. července 2011 v 18:33 Zdraví a Krása
Také toužíte po dokonalých romantických kudrnách? To ale není žádný problém... Přečtěte si, jak na to!


Klasika jsou natáčky

Snad každá to jednou zkusila, mírně vlhké a natužené vlasy smotáme na natáčky, vysušíme a pak… no… ne vždy byl výsledek roven vynaložené námaze. A stejně tak si možná pamatujete na doby dávno minulé ve znamení tvoření mnoha copánků, abychom byly ráno vlnité jak ovečky. Oboje je možné, snad jen dbejte na to, aby vlasy nebyly příliš mokré a utažené, to vše podporuje jejich lámání a natáčky vybírejte z měkkých poddajných materiálů.

Žehlička nejen na žehlení

Pokud potřebujete dodat vlasům objem rychle, dobře to vyřeší i krepovací žehlička na vlasy. Horké pláty jsou vlnité, takže stejné vlny "otisknou" i na pramínek vlasů. Platí tři zásady, pramínek musí být tenký, doba působení krátká a vlasy suché bez jakýchkoliv zbytků stylingových přípravků. Až na výjimky, vždy se řiďte pokyny na své žehličce.

Přirozeně vlnité


Pokud víte, že se vám vlasy určitým způsobem přirozeně vlní, zkuste zajít do kadeřnictví, kde určitě prodávají kosmetiku podporující přirozené vlnění vlasů. Poté jistojistě uvidíte něco, co vám příroda nadělila a ani o tom nevíte. Nečekejte samozřejmě velké vlny či kudrlinky, ale trochu na objemu přidat mohou. Podobně působí také vysoušení difuzérem.

Trvalé řešení

Je to samozřejmě trvalá, která je dnes již v rukou odborníků bez rizika poškození vlasů. Kudrlinky vykouzlí miniaturní či jen lehce zvlní, jak si budete přát. Oblíbenou metodou je metoda headlines, která tvoří jemné vlny, které vydrží asi čtvrt roku, cenově je srovnatelná s klasickou trvalou.
Po aplikaci obou úprav je však třeba počítat s tím, že vlasy jsou chemicky upraveny a tak je třeba o ně pečovat výživnými přípravky, protože jsou na omak sušší a méně se mastí.

Delší vlasy, menší natáčky

A také platí, že čím delší vlasy, tím menší natáčky je třeba použít, protože váha vlasů kudrlinky rychle narovnává. Hezké velké vlny po velkých natáčkách pak na hodně dlouhých vlasech vydrží jen krátce.

Speciální styling

Určitě neprohloupíte, když si na své navlněné vlasy pořídíte speciální stylingové přípravky pro vlnité vlasy. Bývají účinnější a lépe zafixují výsledek vašeho snažení.

Louis de Funes

15. července 2011 v 21:22 CeLebRity
Můj velký oblíbenec ♥


Louis de Funes


Louis Germain David de Funes de Galarza
Ve čtvrtek, 27. ledna 1983 zavládlo v malé vesničce Cellier na břehu řeky Loiry zděšení a překvapení, které se v minutě přehnalo jako vichřice celou Francií a dále, i přes její hranice. Zemřel totiž muž, majitel zdejšího zámku Clermont, milovník růží, manžel a otec, ale především miláček celého filmového světa, král komiků a mistr grimas - Louis de Funes.

Klaun dospívá

V roce 1913 se na pařížské předměstí Courbevoie přistěhoval neúspěšný advokát Carlos Louis de Funes de Galarza se svou manželkou Leonor Soto Reguera z jejich rodné Sevilly, aby zde našli štěstí. Jak tomu však osud chtěl, štěstí ne a ne přijít. Carlos se jako advokát neuchytil ani tady a kdyby nebylo jeho kšeftování s drahými kameny, jen těžko by zde mohli zůstat. I přes tuto těžkou životní situaci se jim 31. července 1914 narodil syn Louis Germain David. Malý Louis nepřišel zrovna do nejklidnější doby. Ještě téhož dne vyhlásila totiž Francie mobilizaci a 3. srpna vyhlásilo Německo Francii válku. Rodinná finanční situace se stále nezlepšovala a proto se Galarzovi museli přestěhovat do vesničky Villers-sur-Marne, která leží poblíž Nogentu. Tam také malý Louis začal chodit do školy.
dospívající LouisŠkola mu příliš nešla, přesto v této době objevil svůj jedinečný talent imitátora. Pro svou rodinu a přátele předváděl na malém dvorku u domu prodavače ryb, nebo třeba kameloty z blízkého tržiště: "Hrál jsem komedie před svým publikem… Myslím, že zájmy, které jsme projevili v raném dětství, nás poznamenají na celý život. Jsou dobré. Můžeme je ztratit, ale ony se znovu vrátí." Později Louis nastoupil na gymnázium v Coulommier, kde pobýval na místním internátu. Byl zde velice nešťastný, plakával a bouřil se - po svém.
Tvrdé výchově se bránil tím, že ze sebe dělal šaška. Jediným, co ho drželo nad vodou byly jeho oblíbené hodiny kreslení a klavíru. Na gymnáziu také poprvé stanul na divadelních prknech. V roce 1926 totiž gymnázium slavilo patnácté výročí založení a jeho žáci nacvičili divadelní představení, ve kterém si Louis dobrovolně zahrál dítě komediantů. Již v té době si ho všiml místní kritik. Kdo by tehdy tušil, že se zde rodí jedinečný umělec, kterému se budou smát celé generace.
Louis s manželkou ve 40. letechZatímco Louis absolvoval gymnázium, jeho rodina se přestěhovala zpět do Paříže do ulice Vaugirard. Louis, nedotčený studiem, se vrátil zpět do domu rodičů. V tu chvíli začala rodina řešit otázku, co bude s Louisem dál. Dospěli k názoru, že nejlepší bude vyučit ho nějakému řemeslu. Louis tedy nastoupil do učení v kožešnickém učilišti. Neposedného Louise však práce nudila a proto se ve volných chvílích bavil tím, že se ohnutými špendlíky strefoval do mistrova kanárka. Jednoho dne se trefil, kanárek zavrávoral a z bidýlka spadl. Louis dostal okamžitou výpověď. Zoufalí rodiče nevěděli co s Louisem dál.
Jednoho dne však otci při procházce ulicí bleskl do očí místní fotografický ateliér a bylo rozhodnuto - Louis se stane fotografem. Nezbedný hošík se tedy učil kopírovat, zvětšovat, vyvolávat a to až do chvíle, kdy v šuplíku ateliéru vybuchla petarda. V tu chvíli byl Louis opět na ulici. Další pokusy vyučit Louise průmyslovým kreslířem vzaly brzy za své. Jednoho dne se Louis dostal také k aranžování výloh, které ho velmi bavilo a s originálními nápady slavil úspěch. To vše až do doby, kdy sestavoval vysokou pyramidu z drahých parfémů, které najednou neudržely balanc a zřítily se k zemi jako onen zmiňovaný kanárek. Louis se pak ještě dlouhou dobu nemohl zbavit oné vůně, která se z rozlitých flakónků vinula.

Nadějný klavírista

Louis měřil 1,64 metru a vážil 55 kilo. Kvůli tomuto drobnému vzezření ho nevzali ani na vojnu. Stále nikdo netušil, čím se Louis stane. Navíc se v roce 1936 oženil s Germainou Elodií Carroyerovou, která od něho čekala materiální zajištění. Přestože Louis hrál dobře na klavír a snažil se přivydělat na živobytí hraním po barech, na slušný život to nestačilo. Po šesti letech se manželství rozpadlo. Postupem času si však Louis konečně našel stálé zaměstnání. Stal se klavíristou v baru Horizont na Montmarteru za honorář 700 franků měsíčně.
křest syna PatrickaA tehdy přišlo na řadu osudové setkání - do baru vešla dívka v nemoderních šedých šatech, která sledovala Louisovu hru na klavír, pozorovala jeho hbité prsty a dlouze hleděla do jeho modrých očí - láska na první pohled. Jeanne Augustine Barthélemy de Maupassant byla praneteří slavného spisovatele, ale finančně na tom byla téměř stejně jako Louis. Láska však chudobu nezná, a proto se jednoho dubnového odpoledne konala v Paříži svatba. Novomanželé si pronajali byteček v ulici Miromesnil a v tomto bytě započal jejich dlouhý krásný vztah plný lásky a přátelství. Jeanne byla Louisovým nejlepším přítelem, jediným člověkem, kterému se dokázal plně otevřít. Miloval ji a ona milovala jeho - celých čtyřicet let, až do Louisovy smrti.
V baru Horizont se však stala ještě jedna zlomová událost Louisova života. Prvně si zde uvědomil, že způsob, jakým hraje na klavír lidi nesmírně baví. Jeho mimika, gesta, špulení rtů, zvedání obočí, to vše začal dělat vědomě a slavil s tím velký úspěch. Hraní ho prostě bavilo a proto se rozhodl přihlásit do hereckého kursu. Jeho spolužákem byl například Daniel Gélin (herec) či Robert Dhéry (dramatik), kteří se stali jeho dobrými přáteli. Po ročním studiu se však Louis opět vrátil ke klavíru, přesto se mu divadlo stalo nerozlučným společníkem.

Oskar

V průběhu několika let si na divadelních prknech zahrál malé, přesto nezapomenutelné role. Louis zjistil, že hraní je jeho život a proto toužil jen po jediné věci - stát se hercem. Deset let hrál však pouze křoví a přihrával repliky svým slavnějším kolegům, kterým velmi záviděl. Byla to pro něj však skvělá škola, která se mu časem stotisíckrát zúročila. Občas Louis zaujal kritiku či nějakého režiséra svou grimasou, opravdový zlom v jeho kariéře však přišel až v roce 1958, kdy Claude Magnier napsal divadelní hru Oskar o zhrzeném podnikateli, kterého podvede vlastní zaměstnanec jen proto, aby získal ruku jeho dcery. Louis se k této práci dostal náhodou, přesto se stala jeho životní divadelní rolí.
S Oskarem Louis odjel na turné po Francii, Alžírsku a Maroku a všude slavil nemalý úspěch. Po návratu domů však na Louise žádná nová role nečekala. Až jednoho dne se Jean Jacques Vital rozhodl Oskara uvést v divadle Porte Saint Martin v Paříži. Když pak 29. ledna 1961 přišla premiéra, Louis byl ochromený trémou. Na jevišti z něj však vše spadlo a předvedl oslňující výkon, který nezůstal bez povšimnutí kritiky.
"Už jste viděli Oskara? Ale možná jste ještě neviděli Louise de Funese v Oskarovi. Mrká očima, jedno obočí zamračí, druhé vysune nahoru až ke kořínkům vlasů. Dělá grimasy. Klame tělem. Akumuluje komickou mimiku. Spřádá neodolatelná gesta. Zmítá sebou. Násobí hněvivé, vzteklé a potřeštěné výrazy. Zdvojuje šaškoviny. Křiví obličej, že vypadá jako z gumy. Otáčí se kolem své osy. Kouše si rty. Stahuje nosní dírky. Poskakuje.
Vypadá, jako by se pohyboval na pružině. Vymýšlí si tiky. Ohrnuje rty. Dupe nohou. Strčí si prst do ucha těsně před tím, než zaujme napoleonskou pózu. Je burleskní. Mne si oči, utírá nos, tváří se, jako by si familiárním gestem osušoval slzu, přechází jeviště, funí… Máme pocit, že slyšíme bláznivé štěbetání kačera Donalda a vidíme grimasy Pepka námořníka. Připomíná tančícího Pierota. Vyskočí do vzduchu a my vidíme, jak se přemisťuje vzduchem po diagonále. Tančí odvázané, vířivé shimmy. Svým klaunstvím se dotýká velikosti. Končí v absolutní potřeštěnosti, která jako by měla surrealistickou inspiraci." Tato kritika, která druhý den vyšla ve Figaru, vystihuje Funesovo hraní přesně tak, jak ho známe. Ukazuje nám, že se zrodil velký herec, komik a král grimas.

Malé role, taky role

Ani filmové plátno však nezůstalo vůči Louisovi imunní. Jeho první role byly sice malé, přesto hojné. Například v roce 1951 se objevil ve dvanácti filmech, většinou však pronesl jen krátkou větu a někdy ani to ne. Díky svým přátelům z hereckých kurzů Gélinovi a Dhérymu se v následujících letech objevoval ve filmu téměř pravidelně. Stále šlo však jen o malé role s nízkým počtem natáčecích dnů. Ty se ovšem pozvolna zvyšovaly a tak v roce 1953 získal Louis 3 natáčecí dny ve filmu Kumpáni noci a v roce 1954 to bylo 7 natáčecích dnů ve filmu Aprílový žert.
Jeho hraní bylo velmi výrazné a brzy si ho všimli režiséři i slavnější herečtí kolegové. Louis však nesl slávu svých kolegů velmi těžce, i když je zároveň velmi obdivoval. Například když hrál scénu se slavným Jeanem Gabinem, který se nemohl ubránit smíchu při Louisově hraní. Louisovi se to nelíbilo a tak scénu přerušil. Zavolal si k sobě Gabinova sekretáře, který o tomto okamžiku řekl: "Zdálo se mi, že se Funesovi moc nelíbí chování jeho partnera a pochopil jsem, že ho podezřívá z toho, že si z něj dělá legraci. Samozřejmě jsem se mu to snažil vymluvit".
Louis byl přesto profesionál každým coulem a o jeho profesionálním přístupu jednou promluvil režisér Henri Verneuile: "Dohodli jsme se na vhodném kostýmu. Nazítří mi ho přišel ukázat. Řekl jsem mu, že je to v pořádku. Následující den přišel zase: ,Vyhovoval by vám malý knírek?, Odpověděl jsem, že to bude perfektní. Perfekcionalismus tohoto začínajícího herce mě překvapil. Po třech dnech se objevil znovu. ,Jak se vám líbí moje boty?, zeptal se mě. ,Připravil jsem si grimasu, která se mi zdá zajímavá. Nemohl bych ji udělat vždycky na konci věty? Takhle …?" A ukázal mi ji… Jaká profesionalita u začátečníka!".

Cruchot a Juve

První velké filmové role získal Louis díky Jeanu Giraultovi. Ten rád točil filmy-vaudevilly o průměrných Francouzích, v nichž se mísilo nedorozumění s drsnějším žertováním. Girault Louise obsadil do svých dvou filmů "Zábava" a "Vyhoďte do povětří banku". Během natáčení mezi muži vzniklo přátelství které vydrželo až do Giraultovy smrti. To, že jejich spolupráce přinese takové ovace však netušil ani jeden z nich. Jednoho dne producenti svěřili Giraultovi scénář Richarda Balducciho o potrhlém četníkovi. Četnické filmy byly v té době velice populární a tak scénář nebyl ničím vyjímečný. Do hlavní role se však Giraultovi podařilo prosadit Louse de Funese a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Četník Ludovic Cruchot se stal známým po celém světě a jeho příběhy si zamilovalo mnoho generací. Již více než 40 let se četnická série drží na vrcholu sledovanosti v mnoha zemích světa a stále vyvolává úsměv na rtu.
Hlavní podíl na tom má samozřejmě Louis de Funes, jeho gagy, grimasy a nezaměnitelný hlas. Ten u nás skvěle nadaboval František Filipovský, kterého sám Funes označil za mistra svého hlasu. V sérii Funesovi skvěle sekundovali Jean Lefebvra, Michel Galabru a Cruchotova nezapomenutelná manželka Josepha, kterou skvěle zahrála Claude Gensac. Fufu, jak ho přátelé láskyplně oslovovali o roli Cruchota říká: "V téhle roli jsem byl šťastný. Byl v ní celý život, se svými poskoky i nadřízenými."
Po natočení Četníka ze Saint Tropez se Funes začal připravovat na roli komisaře Juva po boku Jeana Maraise ve Fantomasovi. Vztah Funese a Maraise se však ocitl na bodu mrazu. Jak Marais řekl: "Jeho talent je založen na špatné náladě. Nemám rád lidi se špatnou náladou. Se mnou neměl nikdy opravdové problémy, ale na ostatní, kteří hráli malé role, byl protivný, a to ještě vážím slova. Nikdy jsem nepochopil, jak se tenhle herec z druhořadých rolí vyhoupl mezi hvězdy a odmítl připustit, že předtím nebyl nic. Louis se neustále tvářil podrážděně, jako někdo, kdo musí někomu něco oplácet. Nemám rád zklamané lidi." Louis však Maraisovi nic nevyčítal, jen byl podrážděný, že se film netočí kolem něho. Byl to impulzivní člověk, cholerik, který se však uměl omluvit. Chtěl být hvězdou každého filmu se vším všudy. Cítil, že za svou dlouhou strastiplnou cestu si zaslouží být plnohodnotnou star. Později ho však všechno tohle mrzelo a dokázal se za své chování omluvit. Další díly Fantomase se však staly Louisovým hereckým koncertem a na prvním místě závěrečných titulků stanul právě Fufu.

Dirigent a zámecký pán

31. srpna 1964 se začal natáčet film Smolař, ve kterém hrál Louis společně s Bourvilem. Během natáčení se z nich stali nerozluční přátelé a Louis na Bourvila nezapomněl ani po jeho smrti, kdy stále připomínal jeho herecké umění a jeho přátelství. Po natočení Smolaře se vše změnilo a Funes už nežebral o roli, naopak, role si vybíral. 6. května 1965 se vydal společně se štábem Četníků z přístavu Le Havre do New Yorku, kde se natáčel další díl, tentokrát Četník v New Yorku. Na lodi se natáčelo za plného provozu a cestující hercům ze začátku nedůvěřovali, jelikož je považovali za celníky. Druhý den jim však posádka promítla film Četník ze Saint Tropez a vše se změnilo. Herci měli v cestujících neskutečnou podporu a i přes jazykové bariéry sklízeli za své výkony zasloužené ovace. Následoval film Velký flám, ve kterém si Louis zahrál opět s Bourvilem. Fufu, který ve filmu hrál dirigenta pařížské Opery.
Louis, který si nikdy moc nevěřil se cítil před kompletním orchestrem nesvůj. Každé ráno se učil dirigovat a velice se bál onoho okamžiku, kdy bude muset dirigovat naživo před plným sálem a kamerami. Asi stovka mužů a žen na něho hleděla trochu posměšně, přesto se Louis postavil za pultík a začal. "Předehru k Faustovi hrál vynikající orchestr a já jsem cítil, jak se de Funes proměňuje, jak se obrací do sebe," říkal Gérard Oury. "Nesledoval orchestr, předcházel ho, opravdu ho vedl, a protože umělci respektují umělce, hudebníci fungovali přesně. Hráli skvěle. Díky magii hudby stoupaly vzhůru zvuky smyčců a žesťových nástrojů. Když konečně Louis spustil paži a preludium zmlklo, členové orchestru povstali a začali herci aplaudovat tak, jak byli zvyklí: klepali smyčci o housle a flétnami o pultíky. De Funes se ke mě otočil. Měl v očích slzy."