Síla mořské soli

22. července 2011 v 14:54 |  Zdraví a Krása
Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, bez kterých se člověk neobejde. Patří k nim jód, který příznivě působí na štítnou žlázu, bróm, účinný na nervy, draslík a sodík, které přispívají k lepšímu soustředění a přemýšlení. Mořskou sůl koupíte buď přírodní, nebo rafinovanou jako směs přírodního chloridu sodného. Dostanete ji v potravinách nebo v drogeriích a lékárnách. Záleží na tom, k jakému účelu ji potřebujete.

Na drobné popáleniny pomáhá směs soli s olejem, nejlépe olivovým. Potírejte si tím bolavá místa, nikdy však nepoužívejte tuto směs na otevřené rány. Slaný olej zabrání vzniku skvrn po popálení.
Bradavic vás zbaví roztok, který připravíte smícháním jedné lžíce soli a lžíce octa. Bradavice si tím potírejte denně až do doby, než úplně zmizí.
Pokud vás bolí v krku, zaručeně vám pomůže vykloktat si několikrát za den slanou vodou. Také ucpaný nos propláchněte slanou vodou, určitě se uvolní.
Bolavé koutky úst a drobné vyrážky na tváři potírejte mořskou solí rozpuštěnou ve vodě.
Slaná voda dobře pročistí celé tělo. Proto je dobré pít několik dní za sebou jemný solný roztok. Stačí ve skleničce vody rozpustit špetku mořské soli a vypít, nejlépe ráno. Nebo rozpustit jednu čajovou lžičku v litru vody a popíjet roztok po malých doušcích po celý den.
Smícháte-li mořskou sůl ve stejném poměru s medem, získáte "pleťovou masku". Směs nechte působit 15 minut, pak ji opláchněte vlažnou vodou a obličej si ošetřete vhodným krémem. Uvidíte, že pleť bude čistá a svěží.
Už i naše babičky znaly kouzelné účinky mořské soli. Vůbec staré recepty jsou někdy zdravější a léčivější než ty dnešní. Otázkou je, čím to je. Možná se to dá vysvětlit tím, že se v minulosti nepoužívalo tak velké množství chemie, které právě v současnosti škodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama