Sealyham teriér

22. září 2011 v 17:54 |  pejsci

Sealyham teriér (Sealyham Terrier)

Elegantní, velmi krásný, aktivní pes s plavnými pohyby.ANGLICKÝ NÁZEV:
Saelyham Terrier
PŮVOD:
Vyšlechtěno ve Velké Británii v 70. letech 19. století z genofondu teriérů pro lov lišek, jezevců a krys. Postupem času se však Sealyham teriér, díky svému půvabnému zevnějšku, stal pokojovým psem a šampionem psích výstav. Název dostalo plemeno podle panství Sealyham ve Walesu, kde bylo vyšlechtěno. První klub chovatelů teriérů byl založen v Haverfordwestu roku 1908.
POPIS:
Jde o plemeno loveckých a společenských psů.
Je to elegantní, velmi krásný a aktivní pes s plavnými pohyby. Hlava je dlouhá a mohutná. Lebka lehce vypouklá, mezi ušima široká. Nos má černý. Středně dlouhý ocas je u kořene silný, ke konci se zužující, nesený vertikálně nebo lehce prohnutý. Je harmonickým zakončením siluety Sealyham teriéra.
VÝŠKA:
Kohoutková výška je 25,5 až 31 cm.
VÁHA:
Pes váží kolem 9,1 kg,
Fena váží kolem 8,2 kg.
SRST:
Srst je poměrně hrubá a drsná,
její měkká a hustá podsada chrání psa před nepřízní počasí. Základní zbarvení je čistě bílé nebo bílé s citronovými, červenými nebo skvrnitými znaky na hlavě a uších.
CHARAKTER:
Smělý a hlavně dětem oddaný pes, s tvrdou a rozhodnou povahou. Vynikající společník. Není-li však ve věku štěněte správně vychován, může se stát umíněným a svévolným. Hodí se pro strážní a hlídací službu.
PÉČE:
Potřebuje pravidelnou fyzickou zátěž. Srst vyžaduje nejméně dvakrát ročně ruční zastřihování a pravidelné kartáčování kovovým hřebenem. Špatně provedené trimování může psa poškodit, proto je lepší svěřit ho odborníkovi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama