Chyby v líčení? Už ne!

7. března 2012 v 9:10 |  Zdraví a Krása

Chyby v líčení? Už ne!


Obvyklá technika:
Vymáčkneš bobek make-upu a rozšmudláš ho po celém obličeji
Lepší je:
Pokud nanášíš velké množství make-upu na jedno místo, riskuješ, že přípravek nerozetřeš rovnoměrně. Raději rozmázni trochu podkladu mezi prsty a pak jej zlehka vmaž do pokožky. Postupuj stejně, dokud nepokryješ celý obličej - vytvoříš tak stejnoměrný nános.

Obvyklá technika:
Nanášíš dřív make-up než korektor
Lepší je:
Pořadí vyměň a líčení začni maskováním flíčků. Až pak nanes také make-up. Korektor se s podkladem přirozeně spojí a nehrozí viditelné přechody nebo nápadné tmavé skvrny.


Obvyklá technika:
Tvářenku nebo brozner mázneš přímo na make-up
Lepší je:
Podklad nejprve popraš pudrem v tělové barvě a pak rozetři brozner. Pudr usměrní lesk, který mohl make-up zanechat, a tváře zmatní, takže neriskuješ nezvhledné mapy, které mohou po tvářence smíchané s tekutým make-upem na lících zůstat.

Obvyklá technika:
Při malování očí stíny vytahuješ kůži víček příliš do stran.
Lepší je:
Když při barvení očí zvedáš obočí do výšky nebo se prsty snažíš kůži víček co nejvíc napnout, barva se sice lépe nanáší, ale výsledek spíš zklame - těžko totiž poznáš, kde stíny opravdu začnou, až víčko klesne na původní místo. Oči při stínování proto raději uvolni a prášek nanášej, jako bys kopírovala pohyb autostěračů. Barva se usadí tam, kde má.
Obvyklá technika:
Matnou pleť maskuješ pudrem.
Lepší je:
Když obličej přepudruješ, prášek se spojí s přebytečným mazem a může vytvořit minihrudky, které kráse nelichotí. Zřetelněji navíc budou vidět i póry! Než se proto dáš do pudrování, přilož nejprve na tvář odmašťující papírky (dají se koupit v drogerii) a maz z kůže pečlivě vysaj. Docílíš sametovějšího a přirozenějšího vzhledu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama