Pravidla správného odlíčení

6. března 2012 v 14:30 |  Zdraví a Krása

Pravidla správného odlíčení


1. První přikázání, jež je třeba striktně dodržovat, ať se nám to hodí, nebo ne, zní: Večer se musíme odlíčit a pleť důkladně vyčistit! Byť jsme unavené nebo si říkáme, že vlastně až tak moc nalíčené nejsme. Ani tvář bez make-upu, jen s trochou řasenky či rtěnky nesmí před spaním zůstat nevyčištěná. Důvod je zřejmý - během spánku má pokožka jedinečnou a vlastně jedinou možnost si odpočinout a zregenerovat se. Nemluvě o tom, že by si rozhodně zasloužila noční krém, a ten nemá smysl nanášet na nevyčištěnou pleť.
2. Zvláště po pozdním návratu z party či jiné společenské akce končící až pozdě večer či dokonce k ránu se mnohým z nás do odličování už nechce. Jenže zneužívat pro tento účel přísloví Ráno moudřejší večera je pořádný nesmysl. Radši vsaďme na to, které praví: Co můžeš učinit dnes, neodkládej na zítřek. Po ponocování bude ráno naše pleť už tak dost povadlá a znavená, tím spíš, že právě na různé večerní akce se většinou líčíme více než obvykle. Necháme-li pokožku přes noc dusit se pod nánosem make-upu, pomstí se nám tím, že si po probuzení budeme připadat, jako bychom se místo na sebe dívaly na vlastní babičku.
3. Z téhož důvodu se nedoporučuje odcházet nalíčená na lůžko ani v tom případě, že nás tam čeká atraktivní milenec, pro nějž chceme být co nejkrásnější. Za prvé - pokud nejde o vztah na jednu noc, dá se předpokládat, že nás nenalíčenou uvidí mnohokrát. Za druhé - až se s rozmazanými šminkami a pokožkou znavenou tím, že si neměla možnost volně vydechnout, ráno probudíme, možná zděšeně uteče. Argument, že si "potom" ještě odběhneme do koupelny a odlíčíme se, neobstojí - s velkou pravděpodobností se nám nebude chtít, anebo prostě usneme dřív, než se k tomu rozhoupeme.

4. Na pokožku obličeje nepatří mýdlo ani mycí gely, které ji vysoušejí, dráždí a narušují její ochrannou vrstvu. Proto k základnímu mytí používáme výhradně čistou vodu - a v případě, že máme pleť velmi citlivou, tak nikoli tu s chlorem z vodovodu, ale kvalitní minerální vodu určenou pro tento účel.
5. Přípravky pro odličování je vhodné kupovat v kompletním setu jedné značky, přičemž výběr podřizujeme typu pleti a věku. Nejjednodušší sestavu tvoří odličovací mléko a odličovací, nejlépe tonizující voda, popřípadě pěnivý odličovací gel. Dámy po třicítce by navíc rozhodně měly používat speciální přípravky k odlíčení očí, ale mladší slečny neudělají chybu, když si je pořídí také v rámci prevence vrásek v okolí očí. Ty se začínají tvořit už po pětadvacítce a je rozhodně lepší jejich vzniku bránit než proti nim později zoufale bojovat.
6. Ženy s citlivou pletí by měly volit přípravky bez parfemace a bez alkoholu, ale zato s vyživujícími a regeneračními přírodními esencemi (ať už bylinnými, či ovocnými). Přípravku, který se osvědčí a pleť po něm ráno vypadá svěže a odpočatě, je vhodné se držet. Podléhat tlaku reklamy, která nás ponouká zkoušet stále další a další novinky, se v oblasti odličování nedoporučuje (na rozdíl třeba od dekorativní kosmetiky, kde je to jistě na místě).
7. Rozšířeným zlozvykem je šetřit s odličovacími tampony - to opravdu není úspora na správném místě. Vždy, když je tampon ušpiněný, vezmeme si nový, a to tak dlouho, dokud nezůstane úplně čistý. Pokožku si jím spíše poklepáváme, rozhodně ji netřeme a ani nijak nevytahujeme.
8. Odličovací ubrousky jsou jistě velmi praktické - pro určité situace. Oceníme je na cestách, ve spěchu, při potřebě odlíčit tvář během dne před dalším nalíčením apod. Ale rozhodně nejsou určeny pro pravidelné každodenní používání - v žádném případě nenahradí kompletní sadu odličovacích přípravků.
9. Přestože se na noc nelíčíme a pleť ošetříme pouze nočním regeneračním a výživným krémem, je nutné pokožku ráno znovu vyčistit. Samozřejmě že ranní čištění pleti nevyžaduje tolik péče a netrvá tak dlouho jako večerní, ale přesto na ně nezapomínejme. Denní krém na nevyčištěné tváři nemůže dobře účinkovat!
10. Ačkoli zatím byla řeč pouze o pokožce pleti, podobnou péči je třeba věnovat i krku a dekoltu. Na něj sice nepoužíváme dekorativní kosmetiku, ale make-up či korektor obvykle ano. Pravidelné čištění pleti v této oblasti spolu se správně volenými nočními a denními krémy pomáhá zamezit tvorbě vrásek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama