tipy proti vypadávání vlasů

7. března 2012 v 14:58 |  Zdraví a Krása

Tip č.1: Kokosové mléko nebo aloe vera

Kokosové mléko a aloe vera je v kosmetickém průmyslu velmi ceněné díky svým výborným výživným látkám. Pokud chcete, můžete použít i obě ingredience. Nejprve své vlasy umyjte pomocí svého oblíbeného šampónu a poté použijte kokosové mléko nebo aloe vera, které následně vmasírujete do pokožky hlavy. Nechte je působit 30 minut a důkladně smyjte teplou vodou. Tuto proceduru opakujte několikrát za týden, pokud chcete dosáhnout viditelných výsledků.

Tip č.2: Vitamín A

Nedostatek vitamínu A způsobuje přebytečné maštění a pocení pokožky, což je špatné pro vaše tělo i vlasy. Bez tohoto vitamínu budou vaše vlasy suché a pokožka nepříjemně mastná. Zajistěte svému dostatek "áčka" konzumací listové zeleniny a uvidíte, že vám nejen vaše vlasy, ale i vaše tělo bude vděčné!

Tip č.3: Vitamín E

Další příčinou vypadávání vlasů může být nedostatek vitamínu E. Abyste podpořila zdravý růst vlasů a správnou cirkulaci krve, přidejte do svého jídelníčku potraviny bohaté pro vitamín E. Přinejhorším si v lékárně zakupte tabletky!


Tip č.4: Satén a hedvábí

Možná se vám toto tvrzení mže zdát absurdní, ale povlečení, které máte na svém polštáři může opravdu mít vliv na vaše vlasy, dokonce i na vaši pleť. Bavlněné povlečení je na pokožku a vlasy drsné, zatímco satén a hedvábí je pěkně zhýčká.

Tip č.5: Plavecká čapka

Jste-li milovnicí vody a často si dopřáváte posilující plavání, nezapomeňte na gumovou plaveckou čepici. Chlor a další chemické látky obsažené ve vodě můžou způsobit nepříjemné vypadávání vašich vlasů. Pokud odmítáte čepici nosit, alespoň noste vlasy zkrocené v drdol a po plavání je důkladně umyjte.

Tip č.6: Omezte příjem cukru a soli

Obecně je známo, že nadbytečná konzumace soli a cukru není pro lidské tělo zdravá. Zejména ovoce již samo o sobě obsahuje fruktózu a zelenina je bohatá na sodík, takže se pokuste omezit příjem cukrů a solí ve vaší každodenní stravě!

Tip č.7: Ruce pryč od chemikálií

Abyste snížila počet vypadaných vlasů, určitě se vyplatí omezit používání chemických přípravků (časté barvení, pěnová tužidla,..). Pokud si ale nemůžete pomoc, kupujte jen ty nejkvalitnější barvy na vlasy, které jsou bez amoniaku. U vlasového stylingu vám doporučujeme přípravky, které neobsahují alkohol. Samozřejmě časté fénování a kulmování vlasům také nedělá dobře!

Tip č.8: Kvalitní šampón

Vlasy byste vždy měla udržovat čisté, protože špinavé vlasy jsou nejen odpuzující, ale pomáháte tím šířit různé infekce, a tím oslabujete své vlasové kořínky. Při nákupu dejte přednost šampónům a kondicionérům vysoké kvality. Při umývání vlasů šampón pečlivě vmasírujte do pokožky hlavy. Samozřejmě vaší hřívě neuškodí, když ji alespoň jednou týdně dopřejete vyživující vlasovou masku.

Tip č.9: Vitamín B

Jak vidíte, opět jsme se zastavili u důležitých vitamínů. Pro snížení vypadávání vlasů a zvýšení jejich zdraví je třeba, abyste své tělo pravidelně obohacovala vitamínem B, který je obsažen hlavně ve vajíčkovém žloutku. Samozřejmě se tu nabízí alternativa doplňujících tabletek.

Tip č.10: Naslouchejte svému tělu

Nepřiměřené diety, náhlé zhubnutí a nezdravá strava může způsobit zbytečné vlasové problémy. Vždy si na jídlo vymezte určitý čas, jezte pravidelně, ale po menších porcích, a uvidíte, že se vaše tělo lépe přizpůsobí ke změně!

Tip č.11: Chce to klid

Dalším z nepříjemných aktérů, který způsobuje vypadávání vlasů je stres. V dnešní době se není ani čemu divit, že nás spěch, napětí, práce dostávají do svízelných situací. Naneštěstí máme pro vás jen tuto jedinou radu: snažte se odpočívat a najděte způsob, jak stres účinně odbourat.

Tip č.12: Péče o celé tělo

Vypadáváním vlasů vám může tělo dávat najevo, že potřebuje více péče! Pijte denně dostatek čisté (neslazené) vody, sportujte a odpočívejte. Jen takto si můžete být jistá, že máte svou tělesnou schránku pod kontrolou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama